Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z grupą domową - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Problem z grupą domową (/problem-z-grupa-domowa-19266-t)



Problem z grupą domową - bubsztyk - 19.10.2011 09:54

Witam,
Mam problem z utworzeniem grupy domowej. Mam 3 komputery, stacjonarny oraz dwa laptopy - wszystkie posiadają Windows 7 oraz wszystkie łaczą się za pomocą WI-FI.
Wcześniej już miałem grupę domową utworzoną i było wszystko okej, jednak nagle przestało coś działać. Wcześniejsza grupa domowa była stworzona na stacjonarnym komputerze i teraz też tak chcę zrobić. Wiec opuściłem grupę domową na wszystkich komputerach, i znowu zaczynam od utworzenia grupy domowej na stacjonarnym komputerze - tworzy taka grupę jednak na laptopach nie ma "PRZYŁACZ SIĘ DO GRUPY DOMOWEJ", a zamiast tego jest "GOTOWE DO UTWORZENIA".
Bardzo prosze o pomoc.


RE: Problem z grupą domową - bubsztyk - 21.10.2011 12:26

Chciałbym odświeżyć temat? Nikt mi nie jest w stanie pomóc?


RE: Problem z grupą domową - zigifly - 21.10.2011 20:21

Panel sterowania - Narzędzia administracyjne - Usługi. Sprawdź czy masz uruchomione: Serwer, Dostawca grupy domowej, Grupowanie sieci równorzędnej, Menadżer tożsamości grupy równorzędnej. Sprawdź na wszystkich komputerach.


RE: Problem z grupą domową - bubsztyk - 24.10.2011 08:47

Sprawdziłem, tam wszystko jest tak jak napisałeś. Czyli wszystkie te składniki są uruchomione, jednak dalej nie moge utworzyć grupy domowej. Prosze o pomoc.


RE: Problem z grupą domową - amator - 25.10.2011 18:05

Do utworzenia grupy domowej musi działać protokół IPv6 ( po co nie wiem Uśmiechnięty)
Komputery muszą znajdować się w sieci domowej
Zrestartuj wszystkie komputery w sieci.


RE: Problem z grupą domową - bubsztyk - 01.11.2011 13:20

Restartowałem wszystkie komputery, to nic nie pomaga w każdym komputerze opuściłem grupe domową. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Bardzo prosze


RE: Problem z grupą domową - amator - 02.11.2011 14:19

Kliknij opcję Sieć firmowa lub Sieć publiczna, a następnie kliknij opcję Sieć domowa. Tak ustawione, na siec domową?
W menu udostepniania trzeba dodać uprawnienia WSZYSCY