Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaki windows pod mój sprzęt? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jaki windows pod mój sprzęt? (/jaki-windows-pod-moj-sprzet-19216-t)



Jaki windows pod mój sprzęt? - szaszlyk - 16.10.2011 15:12

Witam mam pytanie niedawno dokupiłem do swojego komputera pamięć ram i zainstalowałem Windows 7 ultimate 32bity.

Jednak już widzę , że pochłania mi dużo ramu oraz procesor strasznie wykorzystuje. Podam wam moją konfigurację sprzętu:

Właściwości procesora
Typ procesora Unknown, 2200 MHz
Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3

ID płyty głównej TEMPLATE
CPU #0 AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2210 MHz
CPU #1 AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 2210 MHz

Wykorzystanie procesora
Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 0 %
Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 23 %

- Karta Graficzna GeForce 7600

Tutaj załączam pełną konfigurację sprzętową: http://wklej.org/id/608624/

Czy mam zainstalować wersję 64 bity aby stabilniej działał? Nie wiem jaka wersja będzie odpowiednia pod mój sprzęt.

Proszę o pomoc.

Jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - peciaq - 16.10.2011 15:32

Professional 32 bity bym zainstalował..


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - szaszlyk - 16.10.2011 15:51

Cześć będzie płynnie chodził ?


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - peciaq - 16.10.2011 16:00

Zależy co chcesz na nim robić, szczerze mówiąc to do tego sprzętu lepiej się nadaje Windows XP...


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - szaszlyk - 16.10.2011 16:05

Dzięki żeby nie zakładać nowego tematu. Co można zrobić aby bardziej zoptymalizować działanie systemu przez wyłączenie zbędnych usług?


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - peciaq - 16.10.2011 16:24

Wejść w msconfig i powyłączać zbędne usługi i programy z autostart. Dodatkowo możesz używać jakiegoś programu który optymalizuje system, np. Ashampoo WinOptimizer.
Ja oprócz tego jeszcze mam dobrego antywirusa (Comodo), co jakiś czas skanuję programem anty-malwarowym (Malwarebytes AntiMalware) i CCleanerem.


RE: Jaki windows pod mój sprzęt? - techdive - 16.10.2011 17:18

Win Home Premium 32bit. Win Pro jest wersją biznesową. Ma dodatki które i tak trzeba będzie wyłączyć.

Albo lepiej dobrego linuxa

PS. msconfig "nie jest lekiem na całe zło" !
A usługi wyłącza się z poziomu usług tj services.msc albo (start/panel st./narzędzia administracyjne.usługi) to jest to samo jak zapomnisz co wpisać.


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - thermalfake - 16.10.2011 18:03

(16.10.2011 15:32)peciaq napisał(a):  Professional 32 bity bym zainstalował..

Już widzę jak do sklepu leci po następną licencję Zacieszacz
Dochodzimy do paradoksu, jakoś dziwnym trafem sporo tu ludzi na forum z problemami ma Ultimate'a a patrząc się na słupki sprzedaży ten system mało osób interesuje bo jest nieporównywalnie droższy. Więc jak to naprawdę jest ....Zacieszacz

Nie wiem jak bardzo zaawansowanym użytkownikiem jest nasz wątkotwórca, czy jego wiedza kończy się na reinstalacji systemu.

Pokaż no kolego jak u Ciebie wygląda sprawa z monitorowaniem zasobów -> resmon.exe
Interesuje mnie zakładka Procesor CPU i Pamięć. Jako możesz to pokaż jak najwięcej szczegółów z tej funkcji systemu (okno maksymalizuj). Mniej więcej tak:

[Obrazek: cpuwj.jpg]

[Obrazek: ramqj.jpg]


RE: Jaki Windows pod mój sprzęt? - techdive - 16.10.2011 19:28

Z ultimate możesz zrobić home. Trzeba tylko odinstalować głupoty. W pierwszej kolejności gadżety Windows itp. Zostaw tylko to co potrzebne dla systemu. Jak będzie brakować to sobie potem doinstalujesz.


RE: Jaki windows pod mój sprzęt? - bodziulla - 16.10.2011 20:28

Trochę nie na temat piszesz!.
Jaki Windows. Sam już opisujesz, że masz W7 x86 co w ogóle nie ma nic wspólnego z tematem???.