Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Podłączenie kablówki pod Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Podłączenie kablówki pod Windows 7 (/podlaczenie-kablowki-pod-windows-7-19154-t)



Podłączenie kablówki pod Windows 7 - Muchapa4774 - 13.10.2011 12:55

Witam , mam problem z internetem . Na windows XP wszystko działało poprawnie , a jak podłączyłem internet pod Windows 7 to jest napisane sieć niezidentyfikowana . Próbowałem z automatycznym wyszukiwaniem protokołu internetowego i wpisywałem cały protokół i dalej nic . Mógłby ktoś pomóc ? Słyszałem , że trzeba jakoś MAC przepisać , ale jak to zrobić ? Wpisywałem w 'uruchom' ipconfig/all i z tego tez wpisywałem protokół internetowy i dalej nic ciągle sieć niezidentyfikowana .


RE: Podłączenie kablówki pod Windows 7 - andrew-jar - 14.10.2011 18:22

Witam
Nie słuchaj co inni mówią o zmianie adresu MAC karty (jeżeli by tak było otrzymałbyś stosowny komunikat w oknie przeglądarki).
Jak sam napisałeś na początku tematu masz komunikat "sieć niezidentyfikowana " - więc tu leży problem.
Kliknij w "Centrum sieci i udostępniania", następnie kliknij na "Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć", potem kliknij na "Skonfiguruj nową sieć" (nowy router lub punkt dostępu).
Po tych operacjach dodaj sieć do sieci domowej (lokalizacja sieci).


Pozdrawiam


RE: Podłączenie kablówki pod Windows 7 - Muchapa4774 - 15.10.2011 00:37

Klikałem , ale tam jest napisane , że w ciągu 90 sek. coś znajdzie , a tam lipa . Przez 10 minut nic nie znajduje . A jak chce ustawić na sieć domową ( bo ciągle jest lokalna ) to jest napisane , że dla tego komputera ta opcja jest niedostępna .