Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak dostępu do planu zasilania (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak dostępu do planu zasilania (rozwiązany) (/brak-dostepu-do-planu-zasilania-rozwiazany-19115-t)



Brak dostępu do planu zasilania (rozwiązany) - shatta - 10.10.2011 19:34

Witam
Mój problem wygląda następująco.Zakupiłem laptopa z Windows 7 Home Premium i zacząłem go personalizować. Natrafiłem na opcje zasilania, mianowicie skutek zamknięcia pokrywy.
Opcje były niedostępne więc kliknąłem "Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne" i tu pojawia się problem - odmowa dostępu. A korzystam z konta administratora. Nie wiem jak nadać uprawnienia, przystawka w konsoli MMC nie działa na tej wersji systemu i już zaczynam to przeklinać. Kombinowałem coś z kontem "Administrator", uaktywniłem je lecz i na tym koncie odmawia dostępu.

Z góry dziękuje za pomoc.


RE: Nadanie uprawnień - jacek-placek - 10.10.2011 20:30

Wyłącz Kontrolę Konta Użytkownika, tak jak na obrazku.

[Obrazek: 54c838b5ea27.jpg]


RE: Nadanie uprawnień - shatta - 10.10.2011 20:41

Niestety, bez zmian. Nadal to samo...


RE: Nadanie uprawnień - thermalfake - 11.10.2011 01:01

Jakiego producenta to jest laptop ? Np w Samsungach jest do tego oddzielna aplikacja (Fast Start), która blokuje dostęp do zmiany ustawień planów zasilania. Trzeba tego typu ustrojstwa wyłączyć w autostarcie (działa w tle), zresetować sprzęt ustawić co potrzeba i włączyć z powrotem. Akurat dla Fast Start-a wyłączamy domyślne ustawienia i możemy grzebać do woli.


RE: Nadanie uprawnień - shatta - 11.10.2011 14:15

Owszem, jest to samsung. Lecz jak mogę wyłączyć tą funkcje ?Bo ani w trayu niczego nie ma, ani programie Tune Up Startup Manager.
Poradziłem sobie. Wystarczyło odpalić aplikacje 'fast start' i zaznaczyć 'off'
Dzięki za pomoc