Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Aktywacja Windows 7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Aktywacja Windows 7 (rozwiązany) (/aktywacja-windows-7-rozwiazany-1910-t)



Aktywacja Windows 7 (rozwiązany) - molo9 - 26.10.2009 17:05

Witam, może wy mi pomożecie ,chodzi oto, że nie mogę aktywować windowsa7, wpisuje klucz ten z naklejki i d... blada ,pisze, że ten klucz niemożne być użyty na tym komputerze, komp jest nowy i miał wgrany ten system Win Home Premium7 32, ale ciągle wyskakiwał ten dymek o aktywacji i mnie wnerwiło , 2godz. już siedzę i szukam rozwiązania ale nie mogę (albo nie umiem)się doszukać
z góry dzięki za wszelką pomoc.


RE: Aktywacja Windows 7 - gnom - 26.10.2009 17:19

Ja jeszcze czekam na swój win7 ale jak masz problem i oryginał zadzwoń do tych dziadów z microsoft Uśmiechnięty


RE: Aktywacja Windows 7 - Skymad - 26.10.2009 17:29

Jesteś pewien, że dobrze wpisałeś? Jest to PC czy laptop?
Oczywiście nie zaszkodzi upomnieć się swojego telefonem do M$ Zadowolony


RE: Aktywacja Windows 7 - molo9 - 26.10.2009 17:44

(26.10.2009 17:29)Skymad napisał(a):  Jesteś pewien, że dobrze wpisałeś? Jest to PC czy laptop?
Oczywiście nie zaszkodzi upomnieć się swojego telefonem do M$ Zadowolony

To jest PC, wpisywałem chyba ze trzy razy, mało tego zrobiłem ten trick według przepisu który przedstawił kuba096 na przedłużenie aktywacji do 120 dni, tylko, że teraz mam 3 dni do aktywacji (a było 20)i pisało, że operacja zakończyła się pomyślnie, (hm ciekawe dla kogo), dałem uruchom ponownie i z 20 dni zrobiło się 3 i co mam z tym fantem zrobić robiłem dokładnie tak jak w opisie.


RE: Aktywacja Windows 7 - izaw - 26.10.2009 18:34

Masz brak zgodności klucza z wersją systemu.

Jaki komputer? Składak - firmowy, nowy?
Wersja systemu, oryginalny M$ czy ulepszany?
Wersja systemu, czy OEM, upgrade firmowe (jakie?).


RE: Aktywacja Windows 7 - Dzejkop - 26.10.2009 18:38

Dzwoń do Microsoft.


RE: Aktywacja Windows 7 - Cranchips - 05.11.2009 15:47

A czy nie idzie obejść tego w taki sam sposób jak w XP poprzez podmianę plików w rejestrze??


RE: Aktywacja Windows 7 - nieboraku - 05.11.2009 15:49

A to nie wersja UPGRADE przypadkiem?


RE: Aktywacja Windows 7 - slawektor - 05.11.2009 16:23

Jesli to wersja Upgrade zobacz w ten sposób jak w tym poście -> Aktualizacja Windows 7 na czystym dysku


RE: Aktywacja Windows 7 - stingear - 07.11.2009 18:01

w Win XP były problemy kompatybilności kluczy z wersją płyty(a mianowicie wyszło kilka różnych wersji XP, takie jak x11, x12, x13, x14...), problem pojawiał się gdy mimo łyknięcia klucza i niby aktywacji przez internet/telefon system nadal wymagał aktywacji. Rozwiązaniem było dopasowanie płyty z systemem do klucza jaki posiadamy( na dole naklejki pod napisem "Product Key" jest jeszcze jeden mały napis zawierający serię, np: X12-21815, załącznik coa.gif), wtedy porównujemy tę wartość, a dokładnie samo x12 z napisem na płycie, który znajdziemy po odwróceniu jej przy samym środku płyty na przezroczystym fragmencie nośnika wraz z innymi parametrami. Jest jeszcze jedno rozwiązanie na siłę, a dokładnie jeśli posiadamy owy system wraz z licencją itp, a nie chce się nam robić reinstalacji możemy skorzystać z pliku aktywacyjnego system, który rozwiążę wszystkie nasze problemy. Może być też tak, że MS się wycwanił i wprowadził do wersji OEM opcję jednokrotnej aktywacji, która po formacie dysku i nowej instalacji pozbawia nas wszelkich nadziei na posiadanie legalnego systemu, mimo iż go posiadamy, ponieważ aktywować można go tylko raz, a zostało to zrobione w miejscu, gdzie kupowałeś komputer.


RE: Aktywacja Windows 7 - nieboraku - 08.11.2009 00:51

(07.11.2009 18:01)stingear napisał(a):  Może być też tak, że MS się wycwanił i wprowadził do wersji OEM opcję jednokrotnej aktywacji, która po formacie dysku i nowej instalacji pozbawia nas wszelkich nadziei na posiadanie legalnego systemu, mimo iż go posiadamy, ponieważ aktywować można go tylko raz, a zostało to zrobione w miejscu, gdzie kupowałeś komputer.

Myślę, że takiej fantazji, to nawet w MS nie maja Zacieszacz.

Czytałem o problemie z wersja UPGRADE z pudelkiem. W wypadku UPGRADE ściąganego czy płyty backup sprzedawanych przez Digital River, podobno dostawało się klucz wersji FULL. Stad niektórzy z wersja UPGRADE maja problemy z czysta instalacja (co jest jak najbardziej legalne w niektórych przypadkach), a niektórzy problemu nie maja w ogolę.