Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z nowym sprzętem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Gry (/gry-29-f)
+---- Wątek: Problem z nowym sprzętem (/problem-z-nowym-sprzetem-19069-t)



Problem z nowym sprzętem - DonWiorek - 07.10.2011 20:05

Witam wszystkich forumowiczów Uśmiechnięty .

Otóż zamontowałem nowy lepszy sprzęt - mianowicie ATI Radeon HD 4800 Series i podczas gdy wszystkie gry oprócz Minecraft'a działały na starym sprzęcie - teraz nie działa żadna. Mogę sobie pograć, owszem. Ale po jakimś czasie wyskakuje ''Sterownik ekranu przestał działać i odzyskał sprawność'' (To samo miałem na NVidii ale to nic nie robiło) albo black screen i niebieska ramka w której pisze ''Power Saving Mode''. WTF? Mój monitor to LG L1952S. Mam najnowsze do niego stery. Nie wiem, o przed chwilą zaciął się komp i ''Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność - ATI Radeon Family''. Nie wiem o co może chodzić. Piszcie szybko bo zaraz mi komp walnie jak znam moje szczęście... :-/ .

Za pomoc + ! Uśmiechnięty


RE: Problem z nowym sprzętem - jacek-placek - 07.10.2011 20:20

Jeśli pisze, że "Sterownik ekranu itd.", to znaczy ni mniej, ni więcej, że sterowniki trzeba nowe zainstalować czyli uaktualnić. Oczywiście sterowniki do karty.


RE: Problem z nowym sprzętem - DonWiorek - 07.10.2011 20:21

Sterowniki do karty graficznej czy ekranu? Oby dwa są zaktualizowane na max'a, lepszych nie wgram - po prostu nie ma nowszych :-/


RE: Problem z nowym sprzętem - jacek-placek - 07.10.2011 20:34

Do karty graficznej, sprawdź jaką masz wersję sterowników do karty i porównaj ze stroną producenta.


RE: Problem z nowym sprzętem - DonWiorek - 07.10.2011 20:42

Spoko ale coś nie mogę znaleźć sterowników do mojej karty i nawet jak w google wpisuję ATI Radeon Official Page albo Official Site to i tak wyskakują jakieś niewiarygodne str. Nie mam pojęcia gdzie zaktualizować, na NVidii wiedziałem ale na Radeonie?


RE: Problem z nowym sprzętem - thermalfake - 08.10.2011 17:47

Po sterownikach nvidi został bałagan. Przed instalacją nowego softu trzeba było to wyczyścić jakimś driver cleaner'em.
Popatrz jeszcze czy dziennik zdarzeń systemowych nie generuje błędów z tym problemem związanych (przefiltruj to sobie po samych błędach).


RE: Problem z nowym sprzętem - peciaq - 08.10.2011 18:49

Użyj Driver Sweeper do wyczyszczenia tych pozostałości o których napisał @thermal~.