Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z dźwiękiem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem z dźwiękiem (/problem-z-dzwiekiem-19028-t)



Problem z dźwiękiem - kubaa - 05.10.2011 18:16

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem laptopa HP z systemem Win 7 Home Premium.
Problem jest następujący:
po włączaniu komputera i podłączeniu słuchawek (Creative HS-800) wszystko jest ok, dopóki nie uruchomię programu/gry, który służy do rozmów (TeamSpeak, Skype, czy Counter-Strike, gdzie też można rozmawiać). Wtedy dźwięk z gry puszczany jest przez głośniki, tak samo w przypadku, gdy chcę posłuchać muzyki lub obejrzeć film- cały czas wszystko leci przez głośniki. Jedynym wyjątkiem jest TS czy Skype, gdzie rozmówcę słyszę właśnie w słuchawkach. Po restarcie komputera znowu słyszę muzykę/film w słuchawkach, ale do czasu, gdy nie uruchomię w.w. programów.
Podejrzewam, że to wina Windowsa, ale nie za bardzo mam pomysł co tutaj zrobić:
[Obrazek: 14dq3w8.png]
Nie da się przełączyć, żeby słuchawki stały się domyślnym urządzeniem (a nie tylko do rozmów- zielona słuchawka), nawet po wyłączeniu głośników.

Jakieś rady? Jeśli nie, to gdzie ewentualnie może leżeć problem i gdzie uzyskać pomoc?


RE: Problem z dźwiękiem - jacek-placek - 06.10.2011 05:26

Z tego, co pamiętam, u siebie miałem ustawione głośniki jako domyślne, bez słuchawek. Podpinałem słuchawki pod wejście na słuchawki i działało, tzn. w słuchawkach słyszałem dźwięk z filmu, skype itp. Po odłączeniu słuchawek, głośniki też grały normalnie. Pewnie to błąd w ustawieniach.


RE: Problem z dźwiękiem - techdive - 07.10.2011 12:35

Ponieważ tylko skype jest rozpoznawalny jako komunikator.
Wywal słuchawki i przełącz na auto. Win wtedy automatyczne rozpozna słuchawki i będzie grał i gadał przez słuchawki jak są włączone a jak odłączysz to przełączy się na głośniki.

kłaniam


RE: Problem z dźwiękiem - kubaa - 10.10.2011 19:59

Przecież to była tak oczywiste... Zacieszacz Dzięki wielkie techdrive! Uśmiechnięty