Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pytanie o działanie aplikacji po sformatowaniu dysku i instalacji nowego systemu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Pytanie o działanie aplikacji po sformatowaniu dysku i instalacji nowego systemu (/pytanie-o-dzialanie-aplikacji-po-sformatowaniu-dysku-i-instalacji-nowego-systemu-18851-t)



Pytanie o działanie aplikacji po sformatowaniu dysku i instalacji nowego systemu - agatha - 26.09.2011 16:58

Witam,
zrobiłam format komputera z Windowsa Visty na 7 ultimate. Formatowałam tylko partycję C z systemem, D z danymi nie ruszałam. Generalnie wszystko działa ale nie pokazuje mi programów zainstalowanych na partycji D chociaż sie uruchamiają. Czy musze je wszystkie usunąć i zainstalować od nowa? Z góry dziękuje za pomoc.


RE: programy, panel sterowania - peciaq - 26.09.2011 17:31

Oczywiście że tak. Programy instalujesz przecież w systemie. W związku z tym że poprzedniego się pozbyłaś, to co ci pozostało to jedynie foldery z danymi oraz ikony. Technicznie rzecz biorąc programy są odinstalowane, ponieważ odinstalowałaś poprzedni system.
Najlepiej w tej sytuacji będzie usunąć ręcznie foldery programów, a po tym przeczyścić system np. CCleanerem. No i następnie żmudne zajęcie czyli ponowne instalowanie wszystkich programów, gier, itd.


RE: programy, panel sterowania - agatha - 26.09.2011 17:55

Myślałam, że jeżeli partycją docelową przy instalowaniu była D na której nie było systemu to programy pozostaną.
W każdym razie dzięki za pomocUśmiechnięty


RE: Pytanie o działanie aplikacji po sformatowaniu dysku i instalacji nowego systemu - jacek-placek - 26.09.2011 17:58

Ale Rejestr jest na systemowej, po formacie dysku C: nie już tegoUśmiechnięty