Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? (/jak-prawidlowo-przeniesc-system-na-nowy-dysk-18845-t)



Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? - irq13 - 26.09.2011 14:42

Jak w temacie.

W zasadzie jest to, jak dla mnie, kontynuacja wątku, który rozpocząłem -> tutaj. Ale kontynuuję w nowym wątku, ponieważ zasadniczy i bardziej podstawowy problem jest inny od tego jak go tam opisałem, o czym poniżej.

Nie próbowałem porady zamieszczonej w ostatnim tamtejszym wpisie (dziękuję autorowi), bo:
  • w codziennej pracy powróciłem do pierwotnego dysku, na którym nie mam tego problemu
  • spróbowałem jeszcze jednego podejścia z klonowaniem metodą liniowego przekopiowania surowej zawartości dysku uniksowym narzędziem dd:
    Kod:
    `dd if=/dev/sda of=/dev/sdb`
    czyli bez zważania na podział na partycje - też z podobnym rezultatem - system działał (tym razem bez konieczności naprawy rozruchowej), Windows Update - nie. Ale zorientowałem się przy okazji, że problem jest bardziej podstawowy niż tylko brak Widows Update - mianowicie system na nowym dysku przestaje być rozpoznawany jako "oryginalny system Widows".
W związku z tym - pytanie podstawowe - jak prawidłowo zrobić przenosiny systemu na nowy dysk, bez potrzeby instalowania wszystkiego od nowa? Metoda której próbowałem była skuteczna z XP, w siódemce widać jest "szczelniej" (tylko po co?).

Czytałem na tym forum i gdzie indziej wpisy o narzędziach takich jak clonezilla, clonehd i sukcesach z ich użyciem. Tyle że są to z punktu widzenia Windows narzędzia zewnętrzne, niezależne, czyli podobne do tych których ja używałem. A zatem czy po ich użyciu nie występuje taki sam efekt jak w moim przypadku?


RE: Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? - sybic - 26.09.2011 17:29

Można przenieść jeszcze ghostem i wszystko jest 1 w 1. Ja użytkuje system już na 4 dysku (na początku testowy rzęch, a teraz SSD) i po każdym przejściu nie było nic niepokojącego.


RE: Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? - irq13 - 26.09.2011 17:46

(26.09.2011 17:29)sybic napisał(a):  Można przenieść jeszcze ghostem i wszystko jest 1 w 1. Ja użytkuje system już na 4 dysku (na początku testowy rzęch, a teraz SSD) i po każdym przejściu nie było nic niepokojącego.
A ten test przechodzi? -> http://support.microsoft.com/ck/


RE: Jak prawidłowo przenieść system na nowy dysk? - sybic - 26.09.2011 18:12

Przechodzi.