Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? (/jak-usunac-windows-xp-z-poziomu-windows-7-18844-t)



Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? - rix98 - 26.09.2011 14:39

Witam,
Mam wgrany Windows 7 Ultimate x64 na dysku D: mam wgrany stary system Windows XP HE. Jak usunąć XP z poziomu Windows 7? Próbowałem formatować tę partycję, lecz wyskoczył mi komunikat: "System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania". jeszcze mam pytanie, jak usunąć XP z menadżera rozruchu, tak, żebym nie widział listy wyboru systemów przy starcie.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


RE: Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? - peciaq - 26.09.2011 17:33

Spróbuj sformatować partycję za pomocą jakiegoś programu.


RE: Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? - martin1984r - 26.09.2011 17:47

Wpisz z listy możesz w ten sposób usunąć: naciśnij na klawiaturze Logo Win + R i w uruchom wpisz msconfig, zakładce Rozruch usuń Windows XP.

Co do z formatowania można tak to zrobić:
1. Star menu wpisz Zarządzanie komputerem
2. Magazyn następnie Zarządzanie dyskami
3. Zaznacz partycję z Windows XP, prawym myszki usuń wolumen
4. Teraz usunięty wolumen przywracasz , czyli utwórz, będzie możliwość z formatowania.


RE: Jak usunąć Windows XP z poziomu Windows 7? - rix98 - 26.09.2011 19:32

Uruchomiłem płytę z Windows 7 i przez nią wywaliłem starą partycję z XP. Później tylko naprawiłem sektor rozruchowy. Dziękuję za pomoc!