Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Typ plików partycji (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Typ plików partycji (rozwiązany) (/typ-plikow-partycji-rozwiazany-18824-t)



Typ plików partycji (rozwiązany) - MaciejManU - 25.09.2011 13:17

Witam. Mam problem z partycjami. Mam Windows 7, stworzyłem nową partycję by zainstalować na niej XP. Przeczytałem tu kilka tematów, namieszałem i w efekcie by wybrnąć musiałem naprawić Win7. Włożyłem płytkę i naprawiłem. Po włączeniu system nie widzi innej partycji oprócz tej, na której jest zainstalowany. Typ plików partycji z NTFS zmienił się na Inactive OS 2 Boot Menu, prawdopodobnie z tego powodu system ich nie widzi. Chciałbym spowrotem zmienić typ tych plików bez utraty danych. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Bardzo proszę.


RE: Typ plików partycji - stingear - 25.09.2011 13:25

System już uruchomiony? Kliknij PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami.
Tam wyświetlą Ci się partycje. Prawdopodobnie będziesz musiał tylko przypisać literę do partycji, aby pojawiła się w Komputerze.
Najlepiej daj screena z Zarządzania dyskami.


RE: Typ plików partycji - MaciejManU - 25.09.2011 13:35

http://img683.imageshack.us/img683/4353/partycjeu.png

Chodzi właśnie o te 3 nienazwane dyski. Kombinowałem już tutaj w zarządzaniu, ale jedyne co wydaje mi się, że mogę zrobić to usunąć wolumin.
Program Partition Magic pokazuje mi, iż partycje są ukryte, niestety opcja ujawnienie nie działa, bo do tego potrzeba pełnej (płatnej) wersji programu. Szukałem, ale nie znalazłem dobrego odpowiednika z polskim językiem. Może ktoś zna?



RE: Typ plików partycji - MaciejManU - 25.09.2011 15:38

Ujawniłem dyski za pomocą Partition Magic Free, także temat do zamknięcia. Teraz muszę tylko doinstalować prawidłowo XP..


RE: Typ plików partycji - stingear - 28.09.2011 10:27

Co do instalacji XP obok W7, znajdziesz instrukcję w Porady i tutoriale.