Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak włączyć Bootowanie USB? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak włączyć Bootowanie USB? (/jak-wlaczyc-bootowanie-usb-18803-t)



Jak włączyć Bootowanie USB? - Nokha - 24.09.2011 09:00

Witajcie,
dzisiaj po długim namyśle postanowiłem sformatować sobie Windows 7 dzięki pendrive. Wykonując kroki z waszego poradnika zgrałem win7 na PenDrive! Pozostał mi ostatni problem. Jak włączyć bootowanie usb w biosie? Nie chcę coś tam zepsuć? Nigdzie nie znalazłem poradnika o tym. Nigdy w biosie się nie bawiłem.


RE: Jak włączyć Bootwanie USB - thermalfake - 24.09.2011 09:56

Zależnie od sprzętu i umiejscowionego w nim biosu.
Są dwie opcje w komputerach stacjonarnych:
- pierwsza tzw Boot Menu
Odpala się ją za pomocą jednego z klawiszy funkcyjnych zazwyczaj od F8 do F12, czasem też Esc. Na dole ekranu przy starcie jest dostępna lista klawiszy. W okienku do wybrania opcja HDD lub Hard Disk i stamtąd nasz pendrive. Dużo osób mylnie wybiera USB-HDD; dosyć stare płyty główne nie wspierają patentu startu z usb.
- druga konfiguracja BIOS
Biosy Award'a
Advanced BIOS Features -> Hard Disk Boot Priority - tam zmieniamy kolejność startowania tylko dysków i dysków widzianych jako usb
Biosy AMI
Boot -> Boot Device Priority -> 1st Boot Device - z listy wybieramy to co jest z opcją USB:
W laptopach może to nieco inaczej wyglądać.


RE: Jak włączyć Bootwanie USB - Nokha - 24.09.2011 11:29

Właśnie zapomniałem wspomnieć, że posiadam Laptopa, konkretniej Lenovo y550. Dobra spróbuję wejść w biosa? W razie czego mogę po prostu z niego wyjść?


RE: Jak włączyć Bootwanie USB - DamiaX - 24.09.2011 18:28

Tak możesz po prostu z niego wyjść.


RE: Jak włączyć Bootwanie USB - thermalfake - 24.09.2011 18:31

To trzeba było tak od razu. Szybkie wybieranie urządzenia do rozruchu w tym modelu to klawisz F12 podczas startu. On nie zmienia sekwencji na stałe po wybraniu opcji, tylko do czasu ponownego rozruchu - potem ładuje domyślnie ustawioną sekwencję. Moim zdaniem bardzo mądra rzecz bo nie trzeba ciągle biegać po biosie i zmieniać ustawień.