Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? (/system-nie-widzi-poprawnie-cpu-czy-plyta-glowna-18599-t)



System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? - Norbi - 15.09.2011 02:32

Witam.Mam bardzo duży kłopot z albo systemem albo z płytą główną.Złożyłem właśnie nowy komputer.To co jest ważne to :
płyta główna Asus M4A785TD-V EVO USB3/SATA II 6GB oraz procesor AMD Phenom II 6-rdzenny 1100T 3.3GHz Black Edition.Po instalacji systemu w Panelu Sterowania->System mam taki wpis : Procesor : AMD Processor model unknown 838MHz.A chyba powinno być coś takiego : AMD Phenom II 3.3 GHz.System to Windows 7 Ultimate 32-bit PL,Service Pack zainstalowany,wszystkie aktualizacje też - gdzie może leżeć przyczyna takiego stanu?Wkurza mnie to tym bardziej że komputer jest przewidziany do sprzedaży więc .......... jak udowodnię komukolwiek że na płycie siedzi 6 rdzeni ?


RE: System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? - thermalfake - 15.09.2011 08:28

Wykonaj update biosu -> wrzuć ściągnięty plik *.rom na pendrive włóż do płyty, odpal bios i z ostatniej zakładki Tools odpal Ez Flash'a.
Dla Twojej płyty ostatni numer to 2105 -> płyta go rozpozna dopiero z ostatnim wydaniem
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M4A785TD-V_EVO.html

Cytat:jak udowodnię komukolwiek że na płycie siedzi 6 rdzeni ?
chociażby CPU-Z Zacieszacz


RE: System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? - thermalfake - 15.09.2011 19:57

No i jak po upgradzie ?


RE: System nie widzi poprawnie CPU czy płyta główna? - Norbi - 16.09.2011 02:50

(15.09.2011 19:57)thermalfake napisał(a):  No i jak po upgradzie ?
Obaj wpadliśmy na ten sam pomysł tylko Ty byłeś szybszy z podpowiedzią.Dokładnie masz rację,aktualizacja Bios-u załatwiła sprawę tylko zrobiłem to z poziomu systemu --> Asus Apdate.I po kłopocie.Teraz jest tak jak powinno być czyli --> AMD Phenom™ II X6 1100T Processor 3.30GHz.
Dziękuję Cwaniak