Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... (/jak-zrobic-aby-wysylany-obraz-przez-gnizdo-hdmi-mial-inna-rozdzielczosc-niz-ekran-18518-t)



Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Harcownikov - 10.09.2011 13:42

Witam, Przepraszam bardzo za temat wątku ale się nie zmieściłem xd.

Powiem jeszcze raz to co chciałem napisać w temacie Zadowolony a więc "Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran mojego komputera przenośnego?" . Tak temat chciałem zatytułować ale... okey a teraz opis:

Chodzi o to że mam netbook-a toshiba z wyjściem HDMI i kiedy podepnę kabel do monitora (drugiego) i netbooka, pokazuję mi się na drugim ekranie obraz, ale w roździelczości 1024 x 600 (czyli takiej jak na netbooku mam roździelczość Zadowolony ) i chciałbym tak zrobić aby na netbook-u była ta roździelczość 1024 x 600 ale żeby przez kabel HDMI wychodziło np. 1680 x 1050 .

Jeżeli jest nie zrozumiałe to napiszę jeszcze raz ale bardziej zrozumiale Zadowolony.


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Portator - 10.09.2011 15:14

Witam. Zrób tak:
PPM na pulpit, kliknij Rozdzielczość i ustaw rozdzielczość natywną lub taką jak potrzebujesz oraz zaznacz Rozszerz te ekrany.
Możesz też to zrobic przez Panel sterowania karty graficznej.


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Harcownikov - 10.09.2011 16:06

Przepraszam, ale jak ustawić tą roździelczość natywną? Zadowolony


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Portator - 10.09.2011 17:03

To jest domyślna, zalecana dla monitora, najczęściej na pierwszym miejscu.


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Harcownikov - 11.09.2011 08:15

Okey bo jakoś tak nie wiem co mam zrobić a więc wytłumaczę jeszcze raz, ale najpierw screen:
[Obrazek: screenil.png]
Chce aby mój netbook wyświetlał na swój ekran obraz o rozdzielczości jaka ma domyślną, chyba 1280 x 600 a żeby drugim wyjściem HDMI równocześnie wyświetlał obraz o rozdzielczości 1680 x 1050...


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Portator - 11.09.2011 08:29

Nie zrobiłeś tak jak napisałem!
W opcji Wiele ekranów, rozwiń strzałkę i ustaw Rozszerz te ekrany. Wtedy uaktywni się opcja zmiany rozdzielczości.


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Harcownikov - 11.09.2011 14:03

Wybacz, ale nie mam takiej opcji :/
[Obrazek: beztytuutcy.png]


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Portator - 11.09.2011 14:50

Co jest pod strzałkami w opcjach:
Ekran i Rozdzielczość
Spróbuj zaglądnąć do panelu sterowania karty graficznej i poszukaj opcji wiele monitorów.


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - slawektor - 11.09.2011 15:31

Jaka to karta graficzna?


RE: Jak zrobić aby wysyłany obraz przez gnizdo HDMI miał inną roździelczość niż ekran... - Harcownikov - 11.09.2011 16:39

AMD Readon HD 6200 series Graphics
Nie mogę znaleźć tej opcji o której mówisz FUNDACJA :/