Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ukryty Admin - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ukryty Admin (/ukryty-admin-18336-t)



Ukryty Admin - Mmatt - 31.08.2011 00:37

Witam. Problem mam następujący. Nic nie mogę zatwierdzić, zapisać ponieważ nie mam uprawnien admina, zmienić mego konta na admina również nie mogę... mam konto ASP.NET Machine Account które nie wiem wogólę z kąd się wzięło no i właśnie ono posiada prawa administratora a systemowe konto admina jest wyłączone i nie mam możliwośći jego włączenia. Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić aby usunąć z ASP.NET Machine Account prawa admina. Probowałem już w wierszu poleceń Net user i nic wyskakuję odmowa dostępu błąd systemu 5. Nie wiem w jaki sposób mam sobie z tym poradzić. Pozdrawiam


RE: Ukryty Admin - War_3_ - 31.08.2011 07:42

Uruchom CMD jako administrator i dopiero wprowadzaj net user Administrator /active:yes .


RE: Ukryty Admin - Mmatt - 31.08.2011 11:55

Tak zrobiłem i piszę błąd systemu 5 odmowa dostępu. Opiszę może to w ten sposób było konto Administrator, ASP.NET Machine Account, oraz konto Artur czyli moje. Administrator był jako admin, ASP..NET Machine Account był jako użytkownik, i ja byłem jako użytkownik. Wszedłem poprzez Tryb Awaryjny na konto Administrator i wcisnąłem aby został przyznany Admin kontu ASP.NET Machine Account i tu popełniłem błąd ponieważ tego konta nie mogę uruchomić a konto Administrator jest wyłączone i nie mogę go włączyć poprzez moje konto ponieważ nie mam uprawnień do tego. A jak wspominałem wyżej konta ASP.NET Machine Account nie wyłączę ani nie dam rady w ogóle na nie wejść bo jest nie widocznie podczas wyboru użytkownika również na Trybie Awaryjnym. Wiec Adminem kompa jest ASP.NET Machine Account a nie ukryte konto Windowsowe


RE: Ukryty Admin - Portator - 01.09.2011 07:13

Witaj. Z tego co napisałeś wynika, że nie masz żadnych uprawnień dlatego odzyskanie systemu z punktu przywracania może nie przywrócić wsześniejszych ustawień ( jednak ja bym spróbował ).
Jeżeli masz laptop to po skopiowaniu swojch danych możesz cofnąć system do ustawień fabrycznych używając partycji Recovery.
Wtedy dla istniejącego konta ( administrator ) zmień nazwę i pracuj na nim, lub nadaj uprawnienia dla nowego konta a tamto wyłącz.


RE: Ukryty Admin - Mmatt - 01.09.2011 07:40

A przywracanie systemu mam wyłączone Smutny więc klapa totalna. Pozostaje chyba format


RE: Ukryty Admin - slesh1984 - 01.09.2011 08:26

Możesz jeszcze spróbować zmienić właściciele dysku


RE: Ukryty Admin - Mmatt - 01.09.2011 11:49

W jaki sposób i jakie to będzie miało zadanie ?. Wogóle na ASP.NET Machine Account nie mam możliwośći wejścia.


RE: Ukryty Admin - Portator - 01.09.2011 12:37

Proszę zapoznaj się z tym. Dotyczy to Twojego konta. Jest rozwiązanie.
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-security/windows-7-home-premiumaspnet-sign-in-account/b03815df-f895-49bf-b3e2-e5aa82b7934a


RE: Ukryty Admin - Mmatt - 01.09.2011 13:59

Nie ma rozwiązania. Ponieważ napiszę to jeszcze raz. Nie mam dostępu do konta Administrator ponieważ jest wyłączony i nie mam prawa go włączyć ponieważ nie posiadam uprawnień, a konto ASP.NET Machine Account jest administratorem ale na nie wejsc nie mogę ponieważ jest nie widoczne podczas wybierania użytkownika i nie dam rady go wyłączyć z widoku zwykłego użytkownika bez uprawnień. Czyli kompletnie nic nie mogę zrobić, ani włączyć Administrator ponieważ jest nie widoczne i wyłączone i nie da się go włączyć i też nie dam rady wejść na ASP.NET Machine Account ponieważ jest nie widoczne ale posiada uprawnienia Admina.


RE: Ukryty Admin - Portator - 01.09.2011 15:02

Wpisz polecenie netplwiz - otwiera dostęp do kont.


RE: Ukryty Admin - Mmatt - 01.09.2011 15:33

Wpisałem to w CMD uruchomionym oczywiśćie jako admin. no i wyskoczyło mi okienko a co dalej to nie mam pojęcia. Nic tam ciekawego nie znalazłem.


RE: Ukryty Admin - Portator - 01.09.2011 15:41

Jeżeli Twoje ukryte konto jest włączone, to powinno być tam widoczne.
Jeśli nie to zabezpiecz swoje dane i przywróć system z partycji recovery do stanu fabrycznego.