Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z kartą sieciową - "sieć niezidentyfikowana/brak dostępu do internetu" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z kartą sieciową - "sieć niezidentyfikowana/brak dostępu do internetu" (/problem-z-karta-sieciowa-siec-niezidentyfikowana-brak-dostepu-do-internetu-18248-t)



Problem z kartą sieciową - "sieć niezidentyfikowana/brak dostępu do internetu" - rix98 - 26.08.2011 10:10

Witam,
Posiadam kartę sieciową Realtek. Ostatnio padły mi porty LAN na routerze. Wymieniłem go na nowego TP-Link'a. Problem polega na tym, że na Komputerze stacjonarnym z czystym (legalnym) Windows 7 Home Premium nie mogę połączyć się z internetem. Komputer ten jest wpięty kablem do routera. Sprawdzałem na laptopie z Windows 7 Ultimate i wszystko było ok. Na PC'cie z W7 HP w zasobniku jest wyświetlane, albo Sieć niezidentyfikowana, albo Połączenie Lokalne, a czasem nawet Połączono z internetem. W każdej z wymienionych powyżej sytuacji nie mam tego dostępu do internetu (oprócz z laptopa). Proszę o pomoc co się stało. Wszystko działało, póki stary router się nie spalił. Wymieniłem kabel.
Poniżej komenda PING loopback
Kod:
Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C: \Users\Andrzej>PING loopback

Badanie Andrzej-PC [: 1] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z : 1:  czas<1 ms
Odpowiedź z : 1:  czas<1 ms
Odpowiedź z : 1:  czas<1 ms
Odpowiedź z : 1:  czas<1 ms

Statystyka badania ping dla : 1:
    Pakiety:  Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
             (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
    Minimum = 0 ms, Maksimum = 0 ms, Czas średni = 0 ms

C: \Users\Andrzej>
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam


RE: Problem z kartą sieciową (Sieć niezidentyfikowana/Brak dostępu do internetu) - thermalfake - 26.08.2011 20:38

Czemu pingujesz siebie 127.0.0.1 a nie router ?
Tp-link'i mają domyślnie 192.168.1.1
Co wypluwa ipconfig/all (domyślam się ale pokaż).
Karta LAN przypadkiem przy tej awarii też nie uległa jakiemuś strzałowi ? Możesz wpiąć jakąś inną do PCI dla sprawdzenia?
W lapku jest po wifi czy też kabel ?


RE: Problem z kartą sieciową (Sieć niezidentyfikowana/Brak dostępu do internetu) - rix98 - 26.08.2011 20:56

Kupiłem nową kartę sieciową na PCI i wszystko śmiga Uśmiechnięty Dziękuję za pomoc.