Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jak naprawić błąd tworzenia partycji na laptopie Asus X52JE-EX098V - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jak naprawić błąd tworzenia partycji na laptopie Asus X52JE-EX098V (/jak-naprawic-blad-tworzenia-partycji-na-laptopie-asus-x52je-ex098v-18210-t)



Jak naprawić błąd tworzenia partycji na laptopie Asus X52JE-EX098V - vaXel - 24.08.2011 16:28

Witam
Na początku wszystkich serdecznie witam. Mój problem jest taki. Sam chciałem sobie ustawić nowe partycje i ustawiłem tak, że komputer się nie uruchamia (nie boot-uje). Podczas próby instalacji Windows 7 z płytki wyskakuje błąd, że nie jest możliwe zainstalowanie systemu bo na dysku nie ma żadnej partycji systemowej i faktycznie w tabelce podczas instalacji partycje ustawione są jako logiczne. Prosiłbym o podanie sposobu stworzenia partycji systemowej z poziomu bios. Dodam, że w swojej głupocie nie nagrałem płytek z partycji recovery i mój komputer to asus X52JE-EX098V.


RE: Jak naprawić błąd tworzenia partycji na laptopie Asus X52JE-EX098V - thermalfake - 24.08.2011 20:19

No to z głupoty nie masz już fabrycznego systemu tylko zostaje Ci legalnie zainstalować z nośnika OEM oraz zainstalować potrzebne sterowniki i soft.
Jak chcesz wyczyścić dysk z wszystkich partycji - nie będzie się dało przywrócić fabrycznego systemu:
- odpalasz płytkę z systemem
- wchodzisz do konsoli odzyskiwania Shift+F10
- wypisujesz kolejno komendy
diskpart
list disk
select disk X
clean
exit
- uruchamiasz laptopa ponownie i przy określaniu partycji możesz dzielić i zakładać je jak chcesz

Resztę masz tu, z lewej u góry wpisujesz pierwszą część modelu i wybieraj jaki system
http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl