Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Kilka pytań o następstwa formatowania (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Kilka pytań o następstwa formatowania (rozwiązany) (/kilka-pytan-o-nastepstwa-formatowania-rozwiazany-18109-t)



Kilka pytań o następstwa formatowania (rozwiązany) - styksu - 19.08.2011 19:41

Witam. Przed chwilą zrobiłem sobie przywracanie systemu, co chyba jeszcze bardziej pogorszyło sprawę niż przed przywracaniem(programy się nie odpalają, nie można niektórych usunąć itp.) i tu moje pytanie. Chciałbym zrobić format tylko nie mam pojęcia czy potrzebuje do tego płyty instalacyjnej.. ponieważ kupując laptopa żadnej nie dostałem tylko system był już wgrany. I drugie pytanie.. czy programy, które były już wgrane (chodzi mi tu szczególnie o antywirusa) zostaną zaistalowane po formacie czy raczej nie mogę na to liczyć?


RE: Formatowanie - worekowsa - 19.08.2011 19:55

System w Twoim komputerze zainstalowany jest na licencji "OEM".
Musisz dowiedzieć się, czy w laptopie masz utworzoną partycję "recovery".
Na niej znajduje się soft producenta.


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 19:58

(19.08.2011 19:55)worekowsa napisał(a):  System w Twoim komputerze zainstalowany jest na licencji "OEM".
Musisz dowiedzieć się, czy w laptopie masz utworzoną partycję "recovery".
Na niej znajduje się soft producenta.

A jak sprawdzić czy partycja "recovery" istnieje?


RE: Formatowanie - worekowsa - 19.08.2011 20:01

Powinieneś mieć aplikację do zarządzania partycją bezpieczeństwa od producenta Twojego sprzętu.


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 20:15

Mam kilka aplikacji Della.. problem w tym, że jedna z nich ciągle wyskakuje, że przestała działać.. i na nagłówku pisze chyba z tego co pamiętam DellSafe Data czy jakoś tak


RE: Formatowanie - worekowsa - 19.08.2011 20:21

Użyj jakiegoś alternatywnego programu do wglądu partycji (np: Partition Manager).
Myślę, że na bank posiadasz partycję recovery, ale jednak zawsze lepiej się upewnić.


RE: Formatowanie - thermalfake - 19.08.2011 20:25

Najpierw to ja sobie bym zrobił nośniki recovery skoro ich jeszcze nie masz. Nie ma pewności, że w trakcie przywracania z ukrytej partycji coś się nie zchrzani.
Pierwsza część to aplikacje odpowiadające za nagranie nośnika, druga to kombinacje klawiszy do wykonania przywrócenia systemu z partycji
Asus - Asus AI Recovery Burner, [F8] opcja napraw komputer
Acer/eMachines/Packard Bell - eRecovery Manager, [Alt]+[F10]
Toshiba - Toshiba Recovery Media Creator, [F8] opcja napraw komputer
Lenovo - Lenovo Care Rescue and Recovery, tzw niebieski "One Key"
HP - HP Recovery Manager (teoretycznie zestaw nośników można je wykonać tylko raz, potem blokada), [F11]
Samsung - Samsung Recovery Solution, [F4]
Sony - VAIO Recovery Wizard, [F10]
Dell - DataSafe Local Backup, [F8], opcja napraw komputer

Skoro masz Dell'a to będzie identycznie
http://dellmania.pl/dell-windows/dell-i-partycja-recovery-t297.html#p788


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 20:34

Ok czyli od tego trzeba zacząć. Poza tym robiłem w marcu z tego co pamiętam jakiś zrzut systemu na przenośny dysk. Czy w razie czego to może zastąpić poniekąd płytę instalacyjna? Tzn czy da się przywrócić z tego dysku system?
Ok znalazłem program z Della i taką opcję:

[Obrazek: 79860618.jpg]

Czyli mam rozumieć, że jeśli zrobię przywracanie tej wersji będę miał laptopa takiego jak otrzymałem w nowości tak?[/align]


RE: Formatowanie - thermalfake - 19.08.2011 21:10

Tak, ale najpierw zrób sobie w tym programie nośnik przywracania -> Kopia zapasowa
Musisz mieć pod ręką płyty DVD.


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 21:31

Ok kopie zrobiłem na dysku przenośnym i walnąłem formata. Narazie wszystko gra, tylko mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmienić język systemu na polski? Ustawiłem niby strefę polską i wszedzie dałem polski język, a nadal mam wszystko po angielsku.


RE: Formatowanie - thermalfake - 19.08.2011 21:45

Podczas przywracania nie było wyboru języka jak jest na w Asusach itp ?


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 21:47

Nie =/


RE: Formatowanie - thermalfake - 19.08.2011 21:49

Lapek kupiony w kraju czy spolszczony ?


RE: Formatowanie - styksu - 19.08.2011 22:18

Niby pisało, że w kraju tyle że po sprawdzeniu wyszło, że jest z Anglii. Znalazłem pewną stronę:
http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=7964&highlight=Spolszczenie
nie wiem czy zadziała, muszę poczekać aż mi się ściągnie lp.cab
Ehh niestety wyskakują jakieś błędy po tym jak podaje lokalizacje pliku i wciskam Enter. Widziałem, że ludzie już mieli jakieś problemy z tym. Czy ktoś się może uporał z tym problemem?


RE: Kilka pytań o następstwa formatowania - thermalfake - 19.08.2011 23:21

Service tagiem od spodu sprawdzisz na jaki rynek był przeznaczony i jaką bazową ma konfigurację
http://support.euro.dell.com/support/DPP/Index.aspx?c=pl
Ratunek to instalacja Windows 7 w tym samym wydaniu i architekturze PL OEM też tak możesz zrobić nie naruszając licencji.
Jedynie sterowniki musisz sobie przygotować.

Na drugie pytanie musiałbym wiedzieć co się pokazuje na ekranie, screeny pokazuj, wróżką nie jestem.


RE: Kilka pytań o następstwa formatowania - styksu - 20.08.2011 09:58

(19.08.2011 23:21)thermalfake napisał(a):  Service tagiem od spodu sprawdzisz na jaki rynek był przeznaczony i jaką bazową ma konfigurację
http://support.euro.dell.com/support/DPP/Index.aspx?c=pl
Ratunek to instalacja Windows 7 w tym samym wydaniu i architekturze PL OEM też tak możesz zrobić nie naruszając licencji.
Jedynie sterowniki musisz sobie przygotować.

Na drugie pytanie musiałbym wiedzieć co się pokazuje na ekranie, screeny pokazuj, wróżką nie jestem.
Nie wiem czy to odpowiednia zakładka
[Obrazek: 54142527.jpg]

Co do konsoli to:
[Obrazek: 32130179.jpg]
Na pudełku znalazłem też informację, że laptop jest z UK


RE: Kilka pytań o następstwa formatowania - thermalfake - 20.08.2011 16:44

Konsolę musisz uruchomić w trybie administratora:
Start -> Akcesoria -> Wiersz poleceń -> ppm "Uruchom jako administrator"

Lapek przeznaczony na rynek brytyjski. Może ktoś kupił hurtowo w niższej okazyjnej cenie lub tzw refurbished i puścił na nasze sklepy. Zresztą popatrz na allegro ale nie każdy sprzedawca mówi skąd jest faktycznie jego sprzęt.


RE: Kilka pytań o następstwa formatowania - styksu - 21.08.2011 13:07

Podziałało i już mam język polski Uśmiechnięty dzięki!