Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niepokojący komunikat "Wykonaj kopię zapasową ważnych danych" - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Niepokojący komunikat "Wykonaj kopię zapasową ważnych danych" (/niepokojacy-komunikat-wykonaj-kopie-zapasowa-waznych-danych-18090-t)



Niepokojący komunikat "Wykonaj kopię zapasową ważnych danych" - ramzeswielki - 18.08.2011 20:05

Witam

Dziś na komputerze pojawił się napis Wykonaj kopie zapasową ważnych danych. Twoja licencja na wersję wstępną produktu Windows 7 Home Premium wygasa za 14 dni. Wykonaj kopie zapasową plików, a następnie zainstaluj dowolą wersje systemu Windows. W prawym dolnym rogu mam napis Kopia Ewaluacyjna 7601. Komputer ma aktywowanego Windows 7, który był orginalnie zakupiony półtora roku temu z laptopem Acer 5740 G w sklepie Komputronik. Moje pytana to: Co się stanie za te 14 dni? Czy musze kupować nowego Windows 7?

Uprzejmie prosze o szczegółową pomoc w tej sprawie. Nie mogę sobie z tym poradzić. W sklepie Komputronik powiedzieli, iż nic nie powinno sie stać po upływie tych czternastu dni. Ja jednak nie rozumiem tego dlaczego tak sie stało i mam wielkie obawy.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za radyUśmiechnięty


RE: Wykonaj kopię zapasową ważnych danych. - thermalfake - 18.08.2011 20:35

System kupowałeś osobno tzw OEM czy był fabryczny tzn jest naklejka COA od spodu Microsoft Windows 7 Acer.
Jak masz tłoczony nośnik to śpij spokojnie. Jeśli nie to czy zrobiłeś sobie nośniki recovery do systemu programem Acer eRecovery Manager ? Dla bezpieczeństwa porzucaj sobie dane na drugą partycję gdybyś musiał stawiać system od nowa.
Na pewno nie musisz kupować nowej licencji.


RE: Wykonaj kopię zapasową ważnych danych. - ramzeswielki - 19.08.2011 07:24

System był kupowany razem z laptopem. Mam na spodzie naklejke. Dziś nie pojawił się ten komunikat Nie wiem czy to dobrze czy źle. Może to wyskoczy za pare dni.
Mam taką informacje: Nazwa Windows ® 7, Home Premium edition.

Opis : Windows Operating System Windows ® 7, OEM_SLP channel.

Częściowy klucz.

Stan licencji: licencjonowano.





Co to oznacza?


RE: Niepokojący komunikat "Wykonaj kopię zapasową ważnych danych" - thermalfake - 19.08.2011 12:37

Napiszę to co koleżance z innego wątku:
http://windows7forum.pl/komunikat-o-nielegalnym-systemie-windows-t-18084.html#pid96778
Wklej zawartość to się może dowiemy o co chodzi.