Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System padł w laptopie ACER. Brak płyty z systemem. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: System padł w laptopie ACER. Brak płyty z systemem. (/system-padl-w-laptopie-acer-brak-plyty-z-systemem-18028-t)



System padł w laptopie ACER. Brak płyty z systemem. - allinclusive - 16.08.2011 09:58

Witam, nie chciałem zakładać tego tematu, ale nie mam wyboru.
W październiku kupiłem acera TG 5820 wraz z Windows 7 Home. System operacyjny był oczywiście na laptopie, a ja jaka wieczny optymista zwlekałem z wypaleniem go na płytę. Pewnego dnia acer zresetował się sam i cały system wraz z recovery szlak trafił.
Pozostał mi tylko sam cd-key. Co mogę zrobić w takim przypadku ? Czy Acer może w jakiś sposób wysłać mi oprogramowanie, a może powinienem pójść do sklepu gdzie zakupiłem laptopa i domagać się płyty.
Próbowałem wszystkich możliwości aby przywrócić system z przed tego wybryku, jednak nic to nie dało.


RE: System padł w laptopie ACER. Brak płyty z systemem. - thermalfake - 16.08.2011 14:11

Masz opcje do wyboru:
- oryginalny nośnik OEM (może być pożyczony) i z klucza pod lapkiem aktywować telefonicznie
- zamówić nośnik odzyskiwania u Acera, odpłatnie jakieś 200zł
- spróbować przy starcie alt+f10, w biosie ma być włączona opcja D2D Recovery
- zrobić diagnostykę RAM i HDD, może jest padnięte to wtedy odsyłasz gwarancyjnie wyczyszczony hdd a serwis odbuduje system+partycję odzyskiwania

Na przyszłość czytamy ulotki.