Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z zainstalowaniem systemu XP z pendrive'a USB - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z zainstalowaniem systemu XP z pendrive'a USB (/problem-z-zainstalowaniem-systemu-xp-z-pendrive-a-usb-18016-t)



Problem z zainstalowaniem systemu XP z pendrive'a USB - Matisek123 - 01.08.2011 21:00

Cześć. Na wstępie zaznaczę że jestem na forum pierwszy raz.
Wgrałem na swojego pena od ojca plik iso z oryginalnym ponoć windowsem który ściągnął z internetu . Jest to Win 7 . Zbootowałem go przez program Windows 7 USB DVD download tool.
Ściągnąłem ten program ze strony dobre programy.
Gdy w win7 USB downlOad tool wszystko poszło gładko, zrestartiwałem system i naciskając f 11 (bo to on jest u mnie odpowiedzialny za te okienko w którym mOżna wybrać z czego uruchomić system[nawet nie wiem jak to się nazywa] ) i wyskakuje błąd :

Windows failed to start. A recent hardware od software change might be the cause.

To fix the problem:

1. Insert your windows installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings, and then click "Next".
3. Click "repair your computer".

If you do not have the disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File:\boot\bcd

Status:0xc000000e

Info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.


Koniec. Co mam robić. Zależy mi na windows'ie 7. Jestem bardzo początkującym jeżeli chodzi o te sprawy. Mam nadzieje że wszystko jasno opisałem . Dziękuję i proszę o pomoc.


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - peciaq - 01.08.2011 21:57

Włóż pendrive z tym Windowsem, ustaw w BIOS bootowanie z USB i jak się odpali Instalator Windowsa to użyj opcji Repair/Napraw.


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - Matisek123 - 01.08.2011 22:12

(01.08.2011 21:57)peciaq napisał(a):  Włóż pendrive z tym Windowsem, ustaw w BIOS bootowanie z USB i jak się odpali Instalator Windowsa to użyj opcji Repair/Napraw.

Chodzi o to że nie ma takiej opcji. Jest tylko ten tekst na czarnym tle. A jak naciskam Enter to resetuje się komp.
Posiadam XP.


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - peciaq - 01.08.2011 22:16

A dlaczego za pomocą programu instalowałeś a nie po prostu przez BIOS normalnie? Może, póki nie masz dużo danych sformatuj dysk i zrób to z pendrive ale tradycyjną metodą?


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - Chopinone - 10.08.2011 21:23

Najłatwiejszy sposób: użyj wyszukiwarki na naszym forum. Jest tam gdzieś temat, który opisuje jak zainstalować system z pendrive. Nie wiem, czy ktoś o nim wspomniał.


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - rysiek0 - 15.08.2011 15:34

problem z pkt 1 . nie wyświetlił mi się pendrive po wpisaniu list disk

jakieś pomysły jak to naprawić ?


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - Chopinone - 15.08.2011 18:34

(10.08.2011 21:23)Chopinone napisał(a):  Najłatwiejszy sposób: użyj wyszukiwarki na naszym forum. Jest tam gdzieś temat, który opisuje jak zainstalować system z pendrive. Nie wiem, czy ktoś o nim wspomniał.


Dlaczego ktoś bez mojej wiedzy i zgody poddał edycji mój post i umieścił w nim słowa, których nie użyłem ?


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - thermalfake - 15.08.2011 18:39

haha krasnoludki Zacieszacz
Problem użytkownika rysiek0 powinien być przeniesiony do odpowiedniego działu z nowym wątkiem. Tutaj powinien pozostać sam tutorial.

Cytat:problem z pkt 1 . nie wyświetlił mi się pendrive po wpisaniu list disk

A co się pokazuje po wpisaniu polecenia. Gdy go wkładałeś, poczekałeś chwilę aż system doinstaluje sterownik, pen jest widoczny przez mój komputer ?


RE: Instalacja Windows 7 z pendrive'a USB (tutorial) - Chopinone - 15.08.2011 18:43

Zatem wśród moderatorów znalazł się taki ch... za przeproszeniem, któremu się baaardzo nudzi Uśmiechnięty i w dodatku ta miękka faja nie ma w sobie na tyle odwagi by się do tego przyznać.