Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy (rozwiązany) (/jak-zmienic-jezyk-wyswietlania-na-angielski-rozpoznawanie-mowy-rozwiazany-18000-t)



Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy (rozwiązany) - vilkendor - 14.08.2011 23:46

Witam. Mam Win 7 64 Home Premium. Wiem, że na tej wersji nie ma możliwości instalowania pakietów językowych, jednak może jest możliwość wyłączenia polskiego i pozostawienia systemu w jego rodowitym systemie- angielskim, w którym został napisany. Potrzebne jest mi to, bym mógł sprawdzić działanie funkcji rozpoznawanie mowy. Po sprawdzeniu chciałbym spowrotem przywrócić język polski. I tu moje drugie pytanie: gdybym posiadał już angielski język wyświetlania, to czy funkcja rozpoznowania mowy działa na home premium?


RE: Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy - Portator - 15.08.2011 06:19

Witaj. Sądzę, że opcja rozpoznawania mowy powinna działać ( nie sprawdzałem ).
Co do zmiany języka:
Panel sterowania > Regjon i język > zakładka Formaty - zmień język > zakładka Lokalizacja - zmień kraj > zastosuj.
Przed tymi zmianami proponuję zrobić punkt przywracania.


RE: Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy - vilkendor - 15.08.2011 08:08

Po zmianie języka tak jak poradziłeś nadal pozostaje "Rozpoznawanie mowy w sytemie Windows jest niedostępne dla bieżącego języka wyświetlania".

Tak jak wspominałem trzeba zmienić język wyświetlania.


RE: Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy - dziki314 - 15.08.2011 09:08

Tylko Angielskie ver.mają Rozpoznawanie mowy i jak się nie mylę ver. Ultimate.


RE: Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy - Portator - 15.08.2011 09:17

Szkoda, że da się (oficjalnie) tylko w wersji Ultimate (w innych wersjach 7 nie można oficjalnie zmieniać języka) po zainstalowaniu angielskiego pakietu językowego.
Ja spróbowałem użyć:
http://sourceforge.net/projects/skrybotdomowy/
Cytat z innego forum:
Na stronie http://sourceforge.net/projects/skrybotdomowy/ dostępny jest polski program do ściągnięcia dla systemów operacyjnych rodziny Windows. Modele akustyczne i językowe dostępne razem ze Skrybotem są najlepszymi modelami, jakie udało mi się nam stworzyć w ciągu trzech lat badań i pozwalają na osiągnięcie poziomu Word Error Rate poniżej 20% przy dyktowaniu tekstów podobnych do ogólnych wiadomości z radia lub telewizji. Program jest również udostępiony z kodem źródłowym w C#. Umożliwia on dyktowanie a następnie automatyczną transkrypcję nagrania przez zmodyfikowany dekoder Julius.


RE: Jak zmienić język wyświetlania na angielski - rozpoznawanie mowy - vilkendor - 15.08.2011 21:22

Myślałem, że da radę zrobić coś w sytemie. Temat do zamknięcia.