Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie działa po podłączeniu pendrive'a - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: System nie działa po podłączeniu pendrive'a (/system-nie-dziala-po-podlaczeniu-pendrive-a-17981-t)



System nie działa po podłączeniu pendrive'a - dzidex4 - 13.08.2011 16:57

Witam
Mam win7
Mam problem,mianowicie pewnego dnia próbowałem podłączyć pen-driva do komputera.(usb tyłu komputera)
Niestety przez przypadek tknąłem zasilacz i komputer się wyłączyłSmutny
Po następnym uruchomieniu 2 okienko(po włączeniu)było czarne z migającym kursorem.
Okienko to się zamknęło i uruchamianie systemu trwa bez końca:/
Tak więc spróbowałem sformatować system ,aby ten błąd naprawić ,lecz mój rozrusznik cd nie reagował...

Proszę o pomoc z góry dziękuję.


RE: Problem z formatem win7 - thermalfake - 13.08.2011 17:41

Wkładając pendrive mogłeś po prostu zrobić zwarcie.
Musimy ustalić parę faktów o których nie wspomniałeś.
Jaka jest konfiguracja sprzętowa czyli interesuje mnie przede wszystkim jaka płyta główna siedzi w środku.
Co mniej więcej było napisane na pierwszej planszy. Czy kontroler wykrył dysk twardy. Można też sprawdzić co wykrywa poprzez bios (najczęściej klawisz del przy starcie). Jest coś takiego iż na każdej już płycie głównej masz tzw Boot Menu czyli menu w którym wybierasz urządzenie do rozruchu np napęd. Uruchamia się go zazwyczaj z klawisza funkcyjnego podczas startu F1-F12. Ten opisywany "rozrusznik" czyli napęd musi odczytywać nośniki dvd a płytka dodatkowo ma być samostartująca. Napisz jaśniej co znaczy, że nie reagował ?


RE: System nie działa po podłączeniu pendrive'a - dzidex4 - 14.08.2011 14:30

Na pierwszej planszy było tak jak zawsze,informacje o sprzęcie przejście do biosa itd.
Dodam także ,że nastąpiła nieoczekiwana zmiana konfiguracji
co mogło być powodem tego problemu.
Mówiąc "rozrusznik nie reagował" miałem na myśli ,że płytki nie odczytał komputer.
Dodam iż system normalnie mogę uruchomić w trybie awaryjnym.