Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zainstalowany Widows 7 wyłączył dysk i biosa? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Zainstalowany Widows 7 wyłączył dysk i biosa? (/zainstalowany-widows-7-wylaczyl-dysk-i-biosa-17950-t)



Zainstalowany Widows 7 wyłączył dysk i biosa? - Jarszo - 12.08.2011 13:18

Witam! Mam problem z komputerem, po tym jak zrobiłem formata. Na początku mówię, że wcześniej ten sam system działał bez problemu, a jest to nowy komputer - 4 miesięczny.

Więc w instalatorze W7 (instalowałem wersje ultimate) zrobiłem takie oto partycje,
[Obrazek: 20110812169.jpg]

Na jednej partycji, która ma 48,7gb zainstalowałem Windowsa, uruchomił się normalnie - zrestartowałem komputer, na drugiej partycji zainstalowałem jeszcze raz widowsa - 48.8gb 9czyli partycje 2 i 3 to windowsy)

Drugi zainstalował się również normalnie, uruchomiłem na nowo komputer po czym nic nie chce się włączyć, pojawia się ekran bootowania(f12) i wejście do biosa DEL. Ale czego bym nie nacisną - jest taki ekran i nic się nie dzieje:
[Obrazek: 20110812172.jpg]

Pomóżcie, to nie mój komputer a nie wiem co się wgl. stało - pierwszy raz mam coś takiego...


RE: Zainstalowany Widows 7 wyłączył dysk i biosa? - thermalfake - 12.08.2011 17:03

Kilka kroków:
1. Wyciągnij z płyty głównej na parę chwil zworkę odpowiadającą za reset ustawień bios (tzw clrmos). Zazwyczaj w instrukcji lub na płycie głównej te piny są dobrze oznaczone.
2. W biosie ustaw datę i sekwencję bootowania urządzeń oraz wyłącz opcję odpowiedzialną za wyświetlanie logo - będziemy widzieli co się dzieje - advanced bios features -> full screen logo show [disabled]. Zobacz czy hdd jest wykrywany poprawnie.
3. Uruchom kompa ponownie, odpal przez F12 boot menu i rozpocznij rozruch z napędu.
Od początku wciskaj Shift + F10 i wpisz komendę czyszczącą cały dysk
diskpart
list disk
select disk 0 (pod tą pozycją powinien być Twój, jeśli masz inne hdd to odepnij)
clean
exit
4. Uruchom jeszcze raz ponownie instalator Windowsa, utwórz partycje - moja rada zrób sobie tylko 3 partycje podstawowe (w tym zastrzeżona 100mb) i resztę wolnego miejsca ze względu na ograniczenie ntfs'a. Na reszcie - partycję rozszerzoną i dyski logiczne zrobisz po postawieniu systemu w zarządzaniu dyskami.


RE: Zainstalowany Widows 7 wyłączył dysk i biosa? - Chopinone - 13.08.2011 15:43

Co się dzieje po wybraniu opcji boot from HDD ?

Czy próbowałeś tego ?

[Obrazek: 52366272508489000061.jpg]

[Obrazek: 74308752977143897943.jpg]