Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Naprawa systemu pozostawiając zainstalowane aplikacje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Naprawa systemu pozostawiając zainstalowane aplikacje (/naprawa-systemu-pozostawiajac-zainstalowane-aplikacje-17948-t)



Naprawa systemu pozostawiając zainstalowane aplikacje - kielbasa - 12.08.2011 07:35

witam wszystkich,

mam pewien problem z Win 7 - otoz kilka dni temu po restarcie, laduje sie do momentu, kiedy zniknie ten zielono-niebieski ekran, pozniej pojawia sie mysz na srodku czarnego ekranu (mozna nia ruszac) i to koniec.
Na komende ctr+alt+del nie reaguje. Dziala natomiast zupelnie normalnie w trybie awaryjnym.
Podczas uruchamiania plyty naprawczej, wybranie komendy 'napraw' nie wykrywa bledow w systemie.

Pytanie do Was - czy mam mozliwosc podmiany plikow instalacyjnych, jak to bylo w XP opcją 'R' podczas instalacji, ktora pozwalala na zostawienie istniejacych, zainstalowanych juz programow?
Mam ich bardzo duzo, roznych i instalacja ich zajelaby naprawde sporo czasu.

Macie ewentualnie jakis pomysl, co moge z tym fantem zrobic?
Proba uruchamiania przez 'ostatnia dobra konfiguracje' raz spowodowala prawidlowe uruchomienie systemu, ale kiedy juz sie zaladowal, windows jakby nie mogl niczego otworzyc, i zacinal sie przy otwarciu jakiegokolwiek programu na 2min, po czym go wlaczal. Obecnie juz sie nie laduje wcale, jest tylko wspomniany czarny ekran.[/u]

pozdrawiam i dzieki


RE: Naprawa systemu pozostawiając zainstalowane aplikacje - Chopinone - 13.08.2011 15:11

Uruchom system w trybie awaryjnym i zrób tak jak na załączonych screenach.

[Obrazek: 42183149839746086521.jpg]

[Obrazek: 28571841414318946334.jpg]


Jeśli to nie pomoże, w trybie awaryjnym z poziomu linii komend wpisz chkdsk /R

[Obrazek: 09609522875751530436.jpg]

[Obrazek: 88409998692174577708.jpg]