Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 Home Premium OEM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 Home Premium OEM (/windows-7-home-premium-oem-17935-t)



Windows 7 Home Premium OEM - revstm - 11.08.2011 13:38

Siema, kompletnie posypał mi windows, mam SONY VAIO VPCEA2S1E. Nie mogę włączyć windows recovery disc (wyskakują błędy albo w ogóle nic się nie dzieje, system się kompletnie sypie !
Pożyczyłem płytkę z windowsem i tam jest Pakiet OEM System Builder. Na książeczce jest zdjęcie notebooka i napis "Wyłącznie do dystrybucji z komputerami" i moje pytanie to czy mogę go zainstalować na laptopie ?. na dodatek sam do laptopa płytki nie dostałem ;?


RE: Windows 7 Home Premium OEM - thermalfake - 11.08.2011 16:42

Dzwonisz na infolinię producenta i zamawiasz płyty recovery producenta (odpłatnie). Albo czekasz na usterkę dysku to Ci muszą wgrać w ramach gwarancji Zacieszacz
Druga możliwość to instalacja ale tylko z oryginalnego nośnika z hologramem z takiego pudełka

[Obrazek: win7h.jpg]

Być może trzeba będzie wykonać aktywację telefoniczną. Z niebrandowanymi wersjami czasem jest taki problem, że trzeba instalować sterowniki w odpowiedniej kolejności bo urządzenia nie działają prawidłowo (czyt. problemy użytkowników na forum).

Możesz napisać jakie błędy się pokazują ? Zrób test powierzchni dysku hdd dowolnym programem z nośników z dystrybucją livecd. Być może się okaże potrzebne zgłoszenie reklamacji i wtedy jesteś uratowany. Lecz na przyszłość postaraj się czytać ulotki kupowanych produktów.


RE: Windows 7 Home Premium OEM - Chopinone - 11.08.2011 21:05

Na spodzie laptopa masz zapewne naklejke z kluczem. Pewnie tez jest napisane jaka to wersja systemu. Wkladasz plyte z Win7 do napedu i instalujesz system wpisujac klucz z tej naklejki. Te obrazy na ukrytych partychach tak zwane recovery poza systemem zawieraja mase zbednego syfu. Czy warto zasmiecic sobie tym niepotrzebnie system ? Odpowiedzcie sobie sami.