Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Konfiguracja internetu - nazwa użytkownika i hasło (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Konfiguracja internetu - nazwa użytkownika i hasło (rozwiązany) (/konfiguracja-internetu-nazwa-uzytkownika-i-haslo-rozwiazany-17934-t)



Konfiguracja internetu - nazwa użytkownika i hasło (rozwiązany) - vilkendor - 11.08.2011 11:33

Witam. Posiadam stałe łącze w Multimedia. Postanowiłem podłączyć internet do nowo zakupionego laptopa z Windows 7. Przy konfiguracji połączenia muszę podać nazwę użytkownika i hasło. Gdy podłączałem internet do różnych komputerów z Win XP nie było potrzeby niczego wpisywać. Czy to jest konieczne, a może źle konfiguruję połączenie(wybierałem łącze szerokopasmowe).


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - thermalfake - 11.08.2011 13:37

Jakie urządzenie dostępowe dostałeś od multimedii ? W lapku łączysz się po kablu czy wifi ?


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - vilkendor - 12.08.2011 09:34

Po kablu, modem Thomson TCM420


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - Chopinone - 13.08.2011 15:01

Czy do kompa z win7 podłączasz ten modem po kablu sieciowym czy usb ?, sterowniki do modemu zainstalowane ? czy na modemie następuje synchronizacja (jakie palą się lampki). W oknie linii komend wpisz ipconfig /all i zarzuć screena z wynikiem.


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - thermalfake - 13.08.2011 21:47

Ten sam problem został już poruszony we wcześniejszym wątku autora:
http://windows7forum.pl/polaczenie-lokalne-przez-modem-kablowy-brak-internetu-t-17974.html

Cytat:Czy do kompa z win7 podłączasz ten modem po kablu sieciowym czy usb ?

Z ipconfig'a wynika, że po skrętce, inaczej po usb w połączeniu lokalnym widniały napis odłączony.
A propos, dhcp modemu nie przydziela adresu IP sieciówce w laptopie.


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - Chopinone - 13.08.2011 22:03

Bo tam na 100% jest blokada po mac adresie Uśmiechnięty


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - thermalfake - 13.08.2011 22:30

Czyli to co pisałem tam.
Na jego miejscu kupiłbym router z wifi dsl-owy z opcją klonowania (przepisania adresu z kompa z XP). Może podłączać to co chce i niekoniecznie z kabla.


RE: Konfiguracja Internetu nazwa i hasło użytkownika - vilkendor - 25.10.2011 15:36

(13.08.2011 21:47)thermalfake napisał(a):  Ten sam problem został już poruszony we wcześniejszym wątku autora:
http://windows7forum.pl/polaczenie-lokalne-przez-modem-kablowy-brak-internetu-t-17974.html
Apropos tamten wątek był późniejszy, a nie wcześniejszy. W tamtym wątku znalazłem odpowiedź na moje pytanie, w tym nie trafiłem z pytaniem. Temat do zamknięcia.