Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder (/pytanie-o-aplikacje-zwana-winkeyfinder-17874-t)



Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder - Week - 08.08.2011 20:29

Witajcie,
chciałbym zapytać Was wszystkich co sądzicie o programie WinKeyFinder?
Jak dobrze wiemy, służy od do podania ID komputera, Klucza instalacyjnego, systemu operacyjnego.
Czy według Waszych opinii, być może już testów - możecie coś więcej o nim powiedzieć? Chodzi mi głównie o to, czy Klucz jest taki sam jak ma na prawdę system? Bo resztę to są prawidłowe dane, tylko ten klucz trochę mi się nie zgadza, a mam oryginalny win7.
Dodam, że nie jestem do końca w stanie odczytać klucza, stąd też moje pytanie.

Pozdrawiam


RE: Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder - thermalfake - 08.08.2011 23:08

Na XP działa znakomicie jak ktoś ma już zatarte numery albo uszkodzoną naklejkę COA. Używany naturalnie tylko wtedy kiedy nie mam żadnych wątpliwości co do pochodzenia systemu. Pewnie można znaleźć inne pochodne aplikacje.
Do zbierania informacji (inwentaryzacji) na temat licencji i oprogramowania polecam narzędzie Belarc Advisor.


RE: Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder - Week - 09.08.2011 12:27

Belarc Advisor ta aplikacja jest również w stanie odczytać klucz systemowy?


RE: Pytanie o aplikację zwaną WinKeyFinder - thermalfake - 09.08.2011 15:53

Tak, przynajmniej to co mam u siebie odczytuje prawidłowo i nie tylko klucz z systemu (wczoraj z ciekawości sprawdziłem) Kiedyś dawno temu używałem Belarc'a do audytu oprogramowania.