Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania (/windows-7-problem-z-instalacja-od-momentu-bootowania-1778-t)



Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - artex92 - 18.10.2009 20:12

Witam serdecznie Uśmiechnięty.
Kiedyś w końcu człowiek z swoją wiedzą nie daje rady i potrzebuje wspomóc się poradą innych Zacieszacz- czas i na mnie .

Dysk WD Caviar Black 1TB- Partycje: C-podstawowa 25GB, Rozszerzona- dysk logiczny: D-856,51 GB na pliki i F 50GB.

Posiadam na dysku C Windowsa XP SP3, i partycję F na 7- chciałbym użytkować te 2 systemy w obrębie 1 dysku.. Sprzęt: Athlon64 3000+/MSI K8T Neo FSR/1GB RAM- 2x256 i 512/GF 6600.

Mam mianowicie taki problem, że Windows 7 build 7100 (7100.0.090421-1700_x86fre_client_en-us_retail_ultimate-grc1culfrer_en_dvd.iso ze strony MS- ściągnąłem w maju xD) pomimo tego, że wypaliłem DVD jak należy nie bootuje z poziomu BIOS- dysk mili jakiś czas, widzę tą animację logo Windows i nic przez 2 godziny. Nie pojawia się ten ekran:

[Obrazek: 1.jpg]

Natomiast, gdy odpaliłem instalację z tej płyty na VMware Workstation wszystko gra- mogę korzystać z 7.
Lecz gdy próbowałem instalować z poziomu XP (z fizycznej i emulowanej z DT płyty) jedyne co wychodzi to po instalacji dochodzę do ekranu:

[Obrazek: 13.jpg]
Komp się resetuje, pomieli dysk, reset kolejny i pochrupie i stoi- nie ma ani bootloadera 7 ani XPka. Musiałem z konsoli odzyskiwania użyć komend fixboot i fixmbr, by wszystko grało.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc Uśmiechnięty- mam nadzieję, że nie przesadziłem z natłokiem informacji Cwaniak


RE: Windows 7- problem z instalacją od bootowania - slawektor - 18.10.2009 20:54

Zobacz tutaj być może to wina płyty MSI: Nie bootuje płyty (rozwiązany)


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - artex92 - 19.10.2009 15:02

Niestety nic nie pomogło- ani obraz z vLite, ani zamieszczone SP1 i SP2... :/.

Płyta działa tak samo- pojawia się ta animacja logo i pustka.... Normalnie nie mam pomysłu co się dzieje i co poradzić...

Dorwałem na dysku oficjalną instalkę x64- poszło gładko (po pulsującym logo zaraz kursor i zacyzna sie instalka), lecz po kilku % z etapu 2 wystąpił error 0x80070570...

Poddaję się...


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - slawektor - 20.10.2009 08:13

System Windows nie może zainstalować wymaganych plików. Plik może być uszkodzony lub niedostępny. Upewnij się, że wszystkie pliki są dostępne i ponownie uruchom instalacje. Kod błędu: 0x80070570.
Jest to spowodowane brakiem pliku na płycie lub niemożliwością odczytania, któregoś z plików. Masz możliwość instalacji z pendriva? Jak nie to może pożycz od kogoś jakiś napęd. Zobacz też kości ( może to one są przyczyną?) wyciągnij te dwie przed instalacją. Nie poddawaj się, walcz do końca Uśmiechnięty


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - artex92 - 20.10.2009 16:41

Zrobiłem bootowalnego Pendrive, ale mam taki ekran:

Normalnie 7 mnie chyba nie lubi T_T


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - izaw - 20.10.2009 17:27

Może to wina instalki. 7100 zmieniały się często. Ja też ściągnąłem jednego dnia i nie chciał ruszyć. Innego ponowne ściągnięcie i było OK.

A najlepiej postaw nowszą wersję. Wyeliminowano wiele błędów od tego czasu.

Z poziomu XP sprawdź dysk poleceniem "chkdsk F: /f /r", lub lepiej z poziomu Konsoli odzyskiwania XP poleceniem 'chkdsk F: /p /r'.

Przed kolejną instalacją usuń partycję F: i załóż z poziomu instalatora.


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - lipmar1789 - 03.11.2009 20:14

Mam dokładnie ten sam problem. Przy rozpakowywaniu wyskakuje mi błąd 0x80070570. Nagrywałem juz 3x płytke i pendrive'a. Przeszukałem całego nata, również fora amerykańskie i nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Wie ktoś może jaka jest przyczyna?


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - slawektor - 03.11.2009 20:34

Wyciągnij jedna kość z pamięcią.


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - lipmar1789 - 03.11.2009 21:46

Niestety nie pomogło. Sprawdziłem także tą pamięć diagnostic tool'em. Nie wykryło żadnych błędów. Już nie mam pomysłówSmutny


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - slump - 03.11.2009 21:48

No i jak już proponowano sprawdźcie dyski jeśi wyjecie ramu nie pomoże.


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - bend - 04.11.2009 02:40

A jakim sposobem robiłeś bota na penie? Ja robiłem przez "cmd" to wtedy mi nie instalowało....z tego co się orientuje to masz tu błąd w bootload'zie instalki, tak więc powalcz z inna instalką. Jestem przekonany że zadziała.


RE: Windows 7 - problem z instalacją od momentu bootowania - lipmar1789 - 04.11.2009 09:04

Zaraz poszukam jeszcze jakiegoś programu żeby dysk sprawdzić i zobaczymy co i jak. A co do innej instalki to z tym muszę trochę poczekać niestety, bo w tym momencie nie mogę pobrać nowej (za słabe łącze). Ale dzięki za szybką odpowiedź

Edit:

Bota na penie robiłem przez UltraISO. Po prostu nagrałem obraz iso wg poradnika