Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Strony internetowe wyłączają się - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Strony internetowe wyłączają się (/strony-internetowe-wylaczaja-sie-17774-t)



Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 03.08.2011 21:13

Witam! Mam pewien problem! Siedząc na pewnej stronie po jakimś czasie strona ta się wyłącza i nie jestem w stanie połączyć się ze stroną żadną przeglądarką! Strona działa mi dopiero jak wyłączę wszystko przyciskiem na listwie (w tym modem)... Taka sama sytuacja jest z forum tej strony ;/

P.S

Jeśli mam coś wyłączyć lub zmienić w jakiś ustawieniach, bardzo bym prosił o objaśnienie mi jak to zrobić Uśmiechnięty

Z góry dzięki za każdą chęć pomocy!


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 04.08.2011 07:28

Dodam jeszcze że minęła noc Uśmiechnięty modem był wyłączony, ale strona dalej nie działa Smutny



RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 04.08.2011 21:58

Masz ustawione proxy w przeglądarce ?
Dostęp po kablu czy wifi ?
Jakie rezultaty po czasie iedy nie da się odświeżyć strony daje komenda ping onet.pl, ping adres_routera (z ipconfig/all)

[Obrazek: webum.jpg]


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 05.08.2011 08:27

1. Raczej nie ;D



[Obrazek: dadadadadx.png]



2. Dostęp po kablu




3. Efekt jest taki Uśmiechnięty



[Obrazek: kasakasa.png]


Po wpisaniu adresu strony o której mówimy:



[Obrazek: gorki.png]




4. U mnie jest tak samo




[Obrazek: beztytuuqeh.png]




PS.

Wielkie dzięki, że odpisałeś! Może coś nam się uda z tym zrobić Uśmiechnięty


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 05.08.2011 09:16

Jeśli adresy DNS są ciągnięte z routera (przejmuje rolę odpytywania) np z adresu 192.168.1.1 (tzn domyślnie w opcjach tcp/ip jest wszystko automatycznie) to dla testów wpisz sobie stałe np te z tpsa 194.204.152.34 i 194.204.159.1


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 05.08.2011 09:58

A możesz mi wytłumaczyć gdzie mam te adresy wpisać Uśmiechnięty? Jakiś screen albo coś ;p


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 05.08.2011 12:49

Panel sterowania - centrum sieci i udostępniania - zmień ustawienia karty sieciowej - połączenie lokalne -ppm właściwości - protokół internetowy w wersji 4 tpc/ip - właściwości - użyj następujących adresów dns (te podane wyżej)


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 05.08.2011 19:01

Dalej nie działa Smutny w cmd po wpisaniu "ping unitedots.pl" dalej jest tylko "Upłynął limit czasu żądania" :[[[


Ale ja posiadam modem ;p prostuję twoją wypowiedź "ciągnięte z routera" ;p


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 05.08.2011 19:23

Takie rzeczy pisz od razu na wstępie, żebyśmy mogli szybciej pomóc z diagnozą problemu.
Jaki to model tego modemu, jak podłączone - usb/ethernet rj45 i jaki dostawca internetu. Jesteś w stanie wykombinować sobie/pożyczyć router DSL i wpiąć do modemu ? Byłoby łatwiej namierzyć usterkę.
Bez tego nie mam na razie pomysłów.

Oczywiście dla testów wyłącz ochronę programów internet security oraz zapory.
http://windows7forum.pl/restart-zapory-systemu-windows-tutorial-t-9372.html


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 05.08.2011 19:27

"Witam! Mam pewien problem! Siedząc na pewnej stronie po jakimś czasie strona ta się wyłącza i nie jestem w stanie połączyć się ze stroną żadną przeglądarką! Strona działa mi dopiero jak wyłączę wszystko przyciskiem na listwie (w tym modem)... Taka sama sytuacja jest z forum tej strony ;/"

Wspomniałem ;p

Model modemu to: Motorola SB5100E

Dostawca: UPC

Wyłączenie zapory też nic nie dało ;///

Podłączone przez ethernet rj45

[Obrazek: motorolasb5100.gif]

Aha i nie wiem czy to ma jakiś związek, ale dioda Pc/activity świeci się na pomarańczowo ;p;p

Może trzeba zresetować modem?


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 05.08.2011 20:43

To ze zmęczenia, trochę tych postów na forum muszę przeczytać i odpowiedzieć Zacieszacz
Co się dzieje przy poleceniu kiedy nie działają strony - ping adres_ip_do_modemu
Wejdź do managera urządzeń, odszukaj ten modem i zobacz we właściwościach w zakładce zarządzanie energią czy system zezwala na odłączenie w momencie bezczynności w celu oszczędzania energii. To samo zobacz czy jest dla karty sieciowej.


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 05.08.2011 20:55

W karcie sieciowej zezwala na zarządzanie energią ;p Modemu nie mogę znaleźć w menadżerze (pod jaką zakładką go szukać?) ;/ a to ip modemu to moje ip, host, czy jak? ;d (sory, ale jestem w tym na prawdę zielony ;/)


RE: Strony internetowe wyłączają się - dhapollo - 05.08.2011 23:54

Witam.

Niestety nie doczytałem jak jest podłączony modem USB czy "skrętka"?
Obecnie strona dział bynajmniej u mnie. Jeśli problem się powtórzy spróbujemy puścić przez mój serwer i zobaczymy. Może to problem po drugiej stronie?

Co do samych pingów to wydaje się że serwer ma załączona opcję aby nie odpowiadać na pingi.


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 06.08.2011 07:25

- Strona ciągle działa, ale niestety nie mnie! ;/


Mam 3 kable podłączone do modemu ;p

- ethernet rj45
- skrętka
- power


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 06.08.2011 21:02

Tylko ta strona czy inne też ?
Ethernet = skrętka = kabel ze złączem RJ45
Złącze koaksjalne to w tym wypadku złącze antenowe.


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 06.08.2011 21:04

Nie działa strona i forum tej strony ;p

p.s

Dowiedziałem się, że internet idzie tylko przez skrętkę (BŁĄD) sam już nie wiem przez enthernet i skrętke, czyli połączenie antenowe ;/// Nie wiem co się dzieję jeśli nikt nie jest w stanie mi pomóc Smutny


I tak nacisnę przycisk "pomógł"! Dlaczego? Dałeś mi wiele wskazówek które przydadzą mi się w przyszłości! Bardzo Ci dziękuję za dobre chęci!



RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 06.08.2011 21:08

Po zmianie dns-ów dalej się tak dzieje, nie wierzę w jego poprawną pracę, pewnie kolejny raz odpytuje i już nie może pobrać informacji na jaki serwer www z konkretnym IP ma się dostać.


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 06.08.2011 21:20

Ale przez bramkę proxy działa strona Uśmiechnięty

(proxy.org)


Dodam jeszcze, że przed kilkoma dniami strona działała bez zarzutu!


RE: Strony internetowe wyłączają się - thermalfake - 07.08.2011 09:11

(06.08.2011 21:04)Zoogi napisał(a):  Dowiedziałem się, że internet idzie tylko przez skrętkę (BŁĄD) sam już nie wiem przez enthernet i skrętke, czyli połączenie antenowe ;/// Nie wiem co się dzieję jeśli nikt nie jest w stanie mi pomóc Smutny

Internet do twojego modemu idzie przez złącze koaksjalne (anteną), tam jest sygnał analogowy odpowiednio przekształcany za pomocą modemu i softu na postać cyfrową, dalej przesyłany do twojego komputera kablem sieciowym potocznie nazywanym skrętką.

Wnioskuję z Twoich wypowiedzi, że nie jest to wogóle wina u Ciebie tylko dostawcy i/bądź firmy hostującej serwer ze stroną forum.


RE: Strony internetowe wyłączają się - Zoogi - 07.08.2011 09:14

Dobra dzięki za wszystko! Postaram się skontaktować z UPC... ;p Wina firmy która hostuje stronę raczej to nie jest, bo tylko ja mam takie problemy! Uśmiechnięty

Jeszcze raz dzięki za wszystko!