Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System nie może zidentyfikować sieci - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: System nie może zidentyfikować sieci (/system-nie-moze-zidentyfikowac-sieci-17767-t)



System nie może zidentyfikować sieci - madridi5ta - 03.08.2011 18:10

Witam, wiem, ze ten watek pojawial sie juz tu nie raz i pewnie widzac tytul poczuliscie zirytowanie, jednak zapewniam ze spedzilem troche czasu szukajac rozwiazania i nie udalo sie, conajwyzej bedziecie mogli napisac ze nie jestem dobry w szukaniu ;> mianowicie od kilkunastu dni nie moge polaczyc sie bezprzewodowo z netem, wczesniej przez rok wszystko bylo ok, kilka sieci probowalem, nigdy takich problemow, jestem teraz w anglii i siec do ktorej moglem sie polaczyc tez teraz jest niezidentyfikowana, z dnia na dzien. probowalem przywrocic stan systemu do kilku dni wczesniej, kiedy net dzialal poprawnie - nic nie dalo. probowalem jakis triki z wpisem rejestru z tego forum - nic, wylaczalem zapore, restartowalem i wlaczalem - problem nadal aktualny. a i jeszcze router restartowalem kilka razy. ponizej zalaczam screen Centrum Sieci, mam nadzieje ze mi pomozecie. Mile widziana instrukcja krok po kroku bo w tych sprawach akurat jestem slaby. PS. sorki za brak polskich znakow - angielska klawiatura. Pozdrawiam.
[Obrazek: siecniezidentyfikowana.jpg]


RE: System nie może zidentyfikować sieci - jacek-placek - 03.08.2011 18:40

Przede wszystkim musisz dodać swój komputer do reutera, inaczej nici z tego.


RE: System nie może zidentyfikować sieci - madridi5ta - 03.08.2011 18:48

w takim razie jak to zrobic? dodam, ze przyjezdzajac tu tez podlaczalem sie do neta pierwszy raz (pierwszy raz do danego routera) i nie dodawalem komputera a smigalo jak powinno, no ale z checia sprobuje


RE: System nie może zidentyfikować sieci - jacek-placek - 03.08.2011 19:00

Poprzednie sieci mogły być bez zabezpieczeń dlatego się z nimi łączyłeś, ta pewnie ma jakieś hasło dostępu, a reuter z pewnością. Jeśli nie znasz hasła do reutera, to ciężko tu będzie coś zrobić.


RE: System nie może zidentyfikować sieci - thermalfake - 03.08.2011 19:50

Ja dziś taki problem u klienta przerabiałem.
W "zarządzaj połączeniami bezprzewodowymi" jeśli jakieś są tu usuń wszystkie.
Następny krok to reset protokołu tcp/ip, czyli
Winkey + R
cmd
netsh int ip reset
Jeśli w oknie konsoli wypluje, że wszystko OK wtedy restart kompa i po ponownym włączeniu mamy dostępne wszystkie sieci w zasięgu.


RE: System nie może zidentyfikować sieci - madridi5ta - 04.08.2011 13:55

(03.08.2011 19:50)thermalfake napisał(a):  Ja dziś taki problem u klienta przerabiałem.
W "zarządzaj połączeniami bezprzewodowymi" jeśli jakieś są tu usuń wszystkie.
Następny krok to reset protokołu tcp/ip, czyli
Winkey + R
cmd
netsh int ip reset
Jeśli w oknie konsoli wypluje, że wszystko OK wtedy restart kompa i po ponownym włączeniu mamy dostępne wszystkie sieci w zasięgu.

taki cus wyplulo:
[Obrazek: cmdnn.jpg]

co dalej?


RE: System nie może zidentyfikować sieci - thermalfake - 04.08.2011 21:49

[Obrazek: polecenie.jpg]


RE: System nie może zidentyfikować sieci - madridi5ta - 06.08.2011 18:59

(04.08.2011 21:49)thermalfake napisał(a):  [Obrazek: polecenie.jpg]

Dziala! dzieki baaardzo! Cwaniak


RE: System nie może zidentyfikować sieci - worek3 - 06.08.2011 23:57

Mam problem ze zidentyfikowaniem sieci - żółty trójkąt z wykrzyknikiem podczas połączenia z siecią publiczna. Zrobiłem to, co tutaj radzono ale nadal nie nie działa. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.


RE: System nie może zidentyfikować sieci - thermalfake - 07.08.2011 09:21

Załóż swój wątek z opisem problemu i stosuj się do zaakceptowanego regulaminu.

A tak przy okazji:
Kto jest dostawcą internetu, w jaki sposób go otrzymujesz (urządzenia), co podaje polecenie ipconfig/all, jaka jest konfiguracja protokołu tcp/ip.
Jeśli łączysz się z nieznanym Tobie urządzeniem przydzielającym adresy IP automatycznie to zobacz we właściwościach protokołu tcp/ip czy nie ma adresów wpisanych na sztywno.