Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza (rozwiązany) (/win7-jaki-konfiguracja-dla-gracza-rozwiazany-17710-t)



Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza (rozwiązany) - DevilCry - 01.08.2011 15:03

Witam.Zdecydowałem się na kupno Oryginalnego Win7 .Moja prośba polega na pomocy w dobraniu odpowiedniej wersji Win7 którego chce zakupić do swojego kompa . Komputer głownie służył do gier. Znam się na podzespołach , oc itp .Win7 nie jest moja najmocniejszą stroną , najbardziej na razie podchodzi mi Win7 Professional 64bit różnica między prof a home premium to tylko 100 zł więc przy cenie kompa to i tak nie dużo tylko czy nie ma żadnych różnic wydajności między wersjami bo jak nie ma to chyba Home premium starczy ? Bo z tego co to czytałem z Vistą miewały różne przygody . Chyba oczywiste dla was jest że dla kogoś kto zajmuje się oc wydajność to podstawa Uśmiechnięty Proszę o profesjonalne odp.

Sprzęt (Bez oc):

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III P.E./OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - thermalfake - 01.08.2011 16:03

Jak widzisz tych różnic nie ma wiele, różnicy w wydajności nie zauważysz.
Kilka dodatkowych usług sieciowych oraz możliwość korzystania z XP mode (maszyna wirtualna, de facto drugi system w tej cenie)

[Obrazek: win71.jpg]

[Obrazek: win72v.jpg]


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - DevilCry - 01.08.2011 16:16

Rozumiem czyli wersja Home Premium w niczym mnie nie ograniczy Uśmiechnięty

Pojawia się kolejny problem , Komputer jest składany prze zemnie zamierzałem kupić wersje OEM lecz trafiłem na przygodę z licencjonowaniem. Przeczytałem artykuły które zmąciły mi strasznie , jeśli mam wydać te 400 zł chce mieć w pełni legalny system sam nie wiem co o tym myśleć. Artykuły są dosyć stare może coś się zmieniło chyba nigdzie indziej nie dowiem się tego jak na tym forum.
Nie wiem czy składając sam komputer mogę kupić oem i jest to w pełni legalne ?

Artykuły:
http://www.dobreprogramy.pl/Windows-OEM-nie-dla-zwyklych-uzytkownikow,Aktualnosc,15352.html
http://www.dobreprogramy.pl/Kontrowersji-wokol-OEMow-ciag-dalszy,Aktualnosc,15368.html
http://www.dobreprogramy.pl/Informacje-o-licencjonowaniu-OEM-nadal-sprzeczne,Aktualnosc,15413.html


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - stingear - 01.08.2011 16:27

Jest w pełni legalne. Co do zasad legalności systemu wg Microsoftu, można polemizować całymi godzinami i nie dojdzie się do jednoznacznych wniosków. Kupując system w wersji OEM, czyli pudełkowej, kupujesz legalny system i możesz go instalować bez obaw. Jeżeli popsuje Ci się komputer, nie tracisz systemu, ponieważ kupiłeś go i jest Twój, więc legalnie możesz go zainstalować na nowym komputerze. Nie wolno Ci tylko instalować go jednocześnie na więcej niż jednym komputerze. Wg prawa Ty jako osoba składająca komputer i instalująca system jesteś uprawniony do tego w taki sam sposób, jak np sklep komputerowy sprzedający komputery z zainstalowanym systemem.


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - DevilCry - 01.08.2011 16:42

Zwięźle i na temat. Tego można się spodziewać po moderatorze.
Raczej zdecyduje się na Win7 Home premium 64bit.
Mam ostatnie pytanko czy Wersja OEM przypisywana jest do płyty głównej i czy możliwa jest dalsza rozbudowa ?
Poczytałem trochę rożnie piszą ale jak już mogę uzyskać profesjonalną pomoc to warto zapytać Uśmiechnięty


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - AR342 - 01.08.2011 17:01

Polecam W7 Utimate x 64bit.


RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - thermalfake - 01.08.2011 17:09

(01.08.2011 17:01)AR342 napisał(a):  Polecam Windows 7 Utimate x 64bit.
To chociaż rozwiń swą wypowiedź.
(01.08.2011 16:42)DevilCry napisał(a):  Mam ostatnie pytanko czy Wersja OEM przypisywana jest do płyty głównej i czy możliwa jest dalsza rozbudowa ?
Poczytałem trochę rożnie piszą ale jak już mogę uzyskać profesjonalną pomoc to warto zapytać Uśmiechnięty

Gdybyś zmienił płytę główną, procesor i powiedzmy ram to zmienia się platforma, czyli de facto zmieniasz komputer (jeśli reszta gratów zostaje). Tym samym łamiesz postanowienia licencji oem. Wtedy musisz kupić box'a.

Punkt odnośnie aktywacji z licencji systemu OEM w End User License Agreement (EULA)

Cytat:Dokonanie aktywacji oprogramowania zainstalowanego na konkretnym komputerze oznacza przypisanie oprogramowania do tego komputera. Podczas aktywacji oprogramowanie prześle do Microsoft informacje o oprogramowaniu i komputerze. Informacje te obejmują wersję, język i klucz produktu oprogramowania, adres IP komputera oraz dane uzyskane z konfiguracji sprzętowej komputera. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=104609. Korzystanie przez Licencjobiorcę z oprogramowania oznacza, że wyraża on zgodę na przekazanie tych informacji. Jeśli oprogramowanie jest objęte właściwą licencją, Licencjobiorca ma prawo używać wersji oprogramowania zainstalowanej w procesie instalacji do czasu, w którym należy dokonać aktywacji. Niedokonanie aktywacji oprogramowania oznacza, że Licencjobiorca nie ma prawa do używania oprogramowania po upływie tego okresu. Ma to na celu uniemożliwienie korzystania z oprogramowania bez licencji. Działania zmierzające do obejścia lub pominięcia aktywacji są niedozwolone. Jeśli komputer jest podłączony do Internetu, oprogramowanie może automatycznie połączyć się z Microsoft w celu rozpoczęcia procesu aktywacji. Licencjobiorca może także aktywować oprogramowanie ręcznie za pośrednictwem Internetu lub przez telefon. Aktywacja, zarówno za pośrednictwem Internetu, jak i przez telefon, może wiązać się z koniecznością uiszczenia odpowiedniej opłaty za połączenie telefoniczne lub internetowe. Jeśli Licencjobiorca zmodyfikuje składniki komputera lub oprogramowania, może być konieczne dokonanie ponownej aktywacji. Oprogramowanie automatycznie przypomina o konieczności aktywacji do czasu jej dokonania.



RE: Win7-Jaki? Konfiguracja dla gracza - DevilCry - 01.08.2011 18:02

Co do polecenia win7 ultimate podziękuje 650-700 zł to trochę przesada jak dla mnie a i tak wykorzystam 1/10 funkcji.

Ok dziękuje za pomoc . Dla mnie wszystko już jasne. Pozdrawiam i życzę stabilnej i cichej pracy komputerów Uśmiechnięty