Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Ograniczenie ładowania baterii - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Ograniczenie ładowania baterii (/ograniczenie-ladowania-baterii-17669-t)



Ograniczenie ładowania baterii - zielu1991 - 30.07.2011 13:10

Witam,
Posiadam Packard Bella LS11, a jego producent nie dostarcza żadnego sensownego oprogramowania dla Win7 chroniącego baterie laptopa ( taki jak np. Samsung Battery Life Extender ) w związku z czym ładowanie podczas gdy laptop jest podłączony do prądu wygląda tak, że jej naładowanie spada do 97%, po czym jest ładowane do 100%, po czym ponownie spada ... i tak co kilka minut, a to zapewne mocno daje sie we znaki baterii.
Słyszałem, że w Windowsie 7 ( mam wersje proffesional 64 bit ) jest opcja ustawienia ładowania od określonego poziomu ( tj. na przykład dopiero gdy poziom naładowania spadnie poniżej 50%, jednak funkcji tej za nic znaleźć nie mogę.
Za wszelką pomoc w znalezieniu tej funkcji z góry dziekuję.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - peciaq - 30.07.2011 13:26

W ustawieniach oszczędzania energii powinno to być.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - zielu1991 - 30.07.2011 13:51

Oszczędzania Energii ? Poza profilem zwanym "Oszczędzanie energii" nic takiego tam znaleźć nie mogę Zniesmaczony


RE: Ograniczenie ładowania baterii - thermalfake - 30.07.2011 14:39

Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Plany zasilania
Jeszcze bym spróbował ze softem Acera (w zasadzie te same rozwiązania bo PB to firma Acera) - PowerSmart Manager.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - zielu1991 - 30.07.2011 16:52

W panelu sterowania tak jak podałeś, mam tylko wybór trybu zasilania, co nie daje mi możliwości ograniczenia ładowania baterii, a przynajmniej ja tego tam nie znalazłem.
Z oprogramowania acera miałem ePower (?) który na win7 x64 nie bardzo działa ...


RE: Ograniczenie ładowania baterii - thermalfake - 30.07.2011 17:34

Jak wybierzesz konkretny plan zasilania to masz "zmień ustawienia planu" a potem "zmień zaawansowane ustawienia zasilania".
Co znaczy nie bardzo działa ? ePower Management nie nadaje się do twojego rozwiązania problemu. Dwa, jeśli korzystasz w domu naładuj tą baterię i po prostu wyjmij, szkoda ją katować nie ważne czy masz super hiper aplikację czy jej nie ma.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - zielu1991 - 30.07.2011 17:45

Nie bardzo działa tzn działa tak, że wg. mnie on w ogóle się nie włącza, choć jest pobrany ze strony Packard Bell'a.
W ustawieniach zaawansowanych nie ma nic, a bynajmniej ja nie doszukałem się niczego co mogłoby rozwiązać mój problem.
Wyjęcie baterii również średnio mój problem rozwiązuje - głównie chodzi mi o to, żeby przy nagłych zerwaniach prądu / przypadkowym wyjęciu kabla nie mieć niespodzianki w postaci wyłączonego laptopa.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - thermalfake - 30.07.2011 18:09

Nie każdy producent dba o swoich klientów co widać chociażby w tym przypadku.Chodzi przede wszystkim o soft do zarządzania układem zasilającym i "logiką" baterii. Tego nie da się ot tak zaimplementować w systemie gdyż każdy producent stosuje swoje własne rozwiązania.


RE: Ograniczenie ładowania baterii - giantx - 30.07.2011 21:52

Do zarządzania baterią w laptopie polecam ten programik darmowy z ostatniego KS. http://chomikuj.pl/giantx/Programy/SetupBatteryCare,920794323.exe program sprawdzony kacperkiem oraz na moim lapku. Nie chroni baterii ale podaje jej status i procentowo określa spadek formy. Pomaga w pełnych cyklach ładowania i rozładowania do całkowitego zera.