Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nagrywarka nie nagrywa płyt. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Nagrywarka nie nagrywa płyt. (/nagrywarka-nie-nagrywa-plyt-17662-t)



Nagrywarka nie nagrywa płyt. - bar123tek - 29.07.2011 21:51

Cześć!
Jakiś czas temu kupiłem nagrywarkę LG GH22LS50 pod SATA. Na początku nie mogłem nagrać żadnej płyty, przy 1% stawał pasek i po jakimś czasie wyskakiwały przeróżne błędy: począwszy od błędów ogniskowania, kalibracji mocy, aż do coś z błędną ścieżką, o ile pamiętam nagrałem 1 płytę CD. Zmieniałem programy do nagrywania, miałem zamiar oddać na gwarancję ją lecz podłączyłem u kolegi i bez żadnych problemów nagrała płytkę DVD. Za kilka dni zmieniłem system na XP i teraz dochodzi do 3% a błędy są jeszcze bardziej dziwniejsze( w sensie skomplikowana nazwa ). Próbowałem nagrywać różne płyty : Titanum, Verbatim.. Pamiętam, kiedyś nagrałem 2 płytki Omegi ale teraz już nie chce. Zamieniałem kable sygnałowe sata, porty, już nie mam do niej sił. Jak oddam na gwarancję, to nie wiem czy uznają bo przecież u kolegi nagrała płytkę. Dodam jeszcze, że kiedyś jak wyskakiwały te błędy to płytka pozostawała czysta, dało się na nią normalnie jeszcze nagrać, bo sprawdzałem u kolegi a teraz widzę, że troszkę jest nagrane i po kolei DVD idą do wyrzucenia. Pomocy...


RE: Nagrywarka - peciaq - 29.07.2011 22:56

Może jakiś sterownik? Btw. popraw tytuł bo nic nie mówi o problemie.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - bar123tek - 30.07.2011 12:11

Jaki sterownik? BIOSU nagrywarki nie będę zmieniał bo jak coś pójdzie nie tak to nawet na gwarancję nie przyjmą.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - peciaq - 30.07.2011 13:30

No sterownik do nagrywarki. Oprócz tego wykręć ją i przeczyść.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - bar123tek - 30.07.2011 14:38

Ona nowa jest, a skąd ten sterownik do nagrywarki wziąć ?


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - peciaq - 30.07.2011 14:40

Wejdź do Menadżera urządzeń, znajdź swoją nagrywarkę, kliknij na nią PPM --> Aktualizuj sterownik.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - jacek-placek - 30.07.2011 14:50

Tutaj masz stery do swojej nagrywarkiUśmiechnięty http://chomikuj.pl/basia10011403


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - thermalfake - 30.07.2011 17:27

Podejrzyj wątek
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1722758.html
Pobierz sobie dowolny system livecd z możliwością wypalania płyt i sprawdź czy definitywnie u Ciebie nie ma kłopotów ze sprzętem skoro u kolegi działa na mur beton.
Jeśli będzie no to kolego format Cię czeka.
Jakbyś mógł to podeślij na forum plik z logiem.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - bar123tek - 30.07.2011 17:46

Zainstalowałem sterownik GH22LS50_TL03 (Bo jacek-placek hasła nie podał i znalazłem sobie sam Zacieszacz) Nagrałem płytkę DVD OMEGA, na razie nie mam czystych płyt więc nie wiem czy to był wyjątek czy już wszystko będzie w porządku. Znam kilka przypadków, w których nagrywarki LG w swojej karierze nie nagrały żadnej płyty TITANUM. Niedługo dostanę czyste płyty to napiszę czy się nagrało.


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - jacek-placek - 30.07.2011 19:20

(30.07.2011 17:46)bar123tek napisał(a):  Zainstalowałem sterownik GH22LS50_TL03 (Bo jacek-placek hasła nie podał i znalazłem sobie sam Zacieszacz)
Nie rozmawialiśmy przez telefon, żeby w sekundę Ci je podaćUśmiechnięty Sprawdź swoje PW, a później pisz co zrobiłem, a co nie. Nie siedzę 24h przed monitoremZadowolony


RE: Nagrywarka nie nagrywa płyt. - bar123tek - 30.07.2011 21:07

No tak kilka minut po tym jak napisałeś posta wszedłem w link, zobaczyłem, że trzeba hasło, zobaczyłem Twój profil, byłeś online więc napisałem na PW o hasło, ale nie odpisałeś, więc sobie znalazłem sam.