Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny (/windows-7-z-indii-czy-bedzie-legalny-17649-t)



Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - pjakob - 29.07.2011 11:36

Witam
Chcę zakupić tego Windowsa:
http://www.theitdepot.com/details-Microsoft+Windows+7+Home+Premium+Retail+Pack_C35P6737.html
i następnie go aktywować z terenu Indii (jest to Windows przeznaczony na rynek Indyjski)Zniesmaczony.

Lecz co się stanie jeśli będę zmuszony aktywować go w przyszłości z terenu Polski na innym kompie. Czy to będzię legalne.
Dziękuję z góry za pomoc.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - thermalfake - 29.07.2011 20:15

Skoro licencja tej wersji "activate restriction" pozwala tylko na zakup i wykonanie aktywacji na terenie Indii, jest rzeczą zrozumiałą, iż nie można tego zrobić u nas w kraju. To w kwestii postanowień licencji i moralności. Aktywacja realnie nie przejdzie w trybie online, lecz telefonicznie już jak najbardziej.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - nieboraku - 29.07.2011 21:26

Rozumiem, ze znasz indyjski i z takim jezykiem masz zamair uzywac system?


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - pjakob - 30.07.2011 03:26

Indyjskiego nie znam ale taki język nawet nie istnieje. W Indiach językiem oficjalnym jest angielski oraz kilkanaście jezyków lokalnych.
Najpopularniejszym językiem jest Hindi, w Indiach wytworzyła się również specyficzna mieszanka języków hindi i angielskiego, która doczekała się nazwy - hindlish. Windows 7 jest w Indiach po Angielsku.
Co do moralności chcę być legalny i chcę posiadać legalnego Windowsa lecz nie w wersji OEM, co mam zrobić jeśli na tutejszym rynku jest tylko taka wersja? A paczka z Polski idzie do Indii 6 tygodni.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - nieboraku - 30.07.2011 10:16

(30.07.2011 03:26)pjakob napisał(a):  Indyjskiego nie znam ale taki język nawet nie istnieje.

Mowisz, ze jezyk indyjski nie istnieje.... pierwsze z brzegu, i jeszcze drugie. Wiem o co Ci chodzi, ale to tak jakby powiedziec, ze Scouse nie jest jezykiem angielskim Cwaniak

Cytat:W Indiach językiem oficjalnym jest angielski oraz kilkanaście jezyków lokalnych.Najpopularniejszym językiem jest Hindi, w Indiach wytworzyła się również specyficzna mieszanka języków hindi i angielskiego, która doczekała się nazwy - hindlish. Windows 7 jest w Indiach po Angielsku.

Jezeli Windows 7 w Indiach jest po angielsku, to luz.

Cytat:Co do moralności chcę być legalny i chcę posiadać legalnego Windowsa lecz nie w wersji OEM, co mam zrobić jeśli na tutejszym rynku jest tylko taka wersja? A paczka z Polski idzie do Indii 6 tygodni.

Osobiscie nie bawilbym sie w takie regionalizmy, bo skoro wolno TYLKO aktywowac z terenu Indii, to jestes ugotowany po przyjezdzie do Polski.

Moja propozycja - zamowic z Polski, niech idzie 6 tygodni, a w miedzyczasie zorganizowac sobie jakas oryginalna plyte i zainstalowac bez seriala. To Ci daje 30 dni pracy na systemie. Po 30 dniach mozesz podbic o kolejne 30 dni, i tak do 120 dni - to Ci wystarczy na zorganiozwanie sobie kopii takiej, jaka chcesz Cwaniak


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - thermalfake - 01.08.2011 17:28

http://www.microsoft.com/pl-pl/howtotell/geoinfo.aspx


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - pjakob - 06.08.2011 08:27

Ok zrozumiałem, lecz mam kolejny problem.
Dowiedziałem się że na 90% zapłacę cło oraz inne podatki w wysokości 26% wartości oprogramowania, przesłanego doIndiiSmutny
I tutaj kolejne pytanie ponieważ pozostanę w Indiach minimum rok, a za rok może wyjdzie Windows 8, to czy będę mógł wykonać upgrade Windows 7 Indyjskiego do Windowsa 8 PL?


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - sybic - 06.08.2011 08:42

(06.08.2011 08:27)pjakob napisał(a):  Ok zrozumiałem, lecz mam kolejny problem.
Dowiedziałem się że na 90% zapłacę cło oraz inne podatki w wysokości 26% wartości oprogramowania, przesłanego doIndiiSmutny
Ja myślę, że na 100% zapłacisz ale nie cła, tylko POdatek VAT w wysokości 23%.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - pjakob - 06.08.2011 08:48

Tak zapłacę polski VAT 23% plus cło i podatki Indyjskie od przesyłki w wysokości 26%. Ale nie o to pytałem.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - peciaq - 06.08.2011 09:23

Ja myślę że coś takiego powinieneś móc załatwić poprzez kontakt z Microsoftem.


RE: Windows 7 z Indii - czy będzie legalny - thermalfake - 06.08.2011 19:12

Upgrade'y z tego co wiem są tylko kontynuacją do danej wersji językowej.