Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM (/windows-7-profesional-pytanie-o-licencje-oem-1763-t)



Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM (rozwiązany) - curier - 17.10.2009 18:32

Mam pytanie co do licencji OEM. Czy jak ją zainstaluje na komputerze to w wypadku formatowania lub wymiany płyty głównej, dysku itp to będę mógł zainstalować jeszcze raz?


RE: Windows 7 Profesional pytanie o licencje OEM - Dzejkop - 17.10.2009 18:55

W wypadku formatowania - jak najbardziej, tak. Jednak przy wymianie mobasa, wypadałoby zadzwonić do MS, wytłumaczyć o co chodzi i oni powinni dać Ci nowy key. Jednak ostatnio kiedy wymieniałem mobo, zainstalowałem XP Home OEM - z początku krzyczał że nie legalny, tzn. podczas instalacji WMP11, ale później jak zainstalowałem wtyczkę WGA problem ustąpił. ;-) Obyło się bez dzwonienia.
Żeby ktoś sobie nie pomyślał - wtyczka WGA to dodatek do IE, który pozwala na sprawdzenie legalności Windows online, można go pobrać z centrum pobierania MS.


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - curier - 17.10.2009 19:03

Aha jeszcze jedno pytanie co do licencji OEM. Czy mogę ją dostać w sklepie czy tylko ze sprzętem ??


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - Dzejkop - 17.10.2009 19:05

(17.10.2009 19:03)curier napisał(a):  Aha jeszcze jedno pytanie co do licencji OEM. Czy mogę ją dostać w sklepie czy tylko ze sprzętem ??

I tak i tak.


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - curier - 17.10.2009 19:12

Aha thx Zacieszacz

Temat rozwiązany Uśmiechnięty


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - bubuch - 18.10.2009 14:48

A jak jest z wersją BOX? Jak będę miał zainstalowanego Windows 7 Pro (wersja box) i wymienię jakąś cześć w komputerze lub kupie sobie nowy to będę mógł go legalnie zainstalować potem? Czy też trzeba dzwonić tam do nich i wyjaśniać wszystko?


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - Dzejkop - 18.10.2009 15:00

(18.10.2009 14:48)bubuch napisał(a):  A jak jest z wersją BOX? Jak będę miał zainstalowanego Windows 7 Pro (wersja box) i wymienię jakąś cześć w komputerze lub kupie sobie nowy to będę mógł go legalnie zainstalować potem? Czy też trzeba dzwonić tam do nich i wyjaśniać wszystko?

Oczywiście, instalacja będzie całkowicie legalna.


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - bubuch - 18.10.2009 15:03

A ile razy tak będę mógł robić? I czy na 2 komputery można instalować tą wersje.


RE: Windows 7 Profesional - pytanie o licencję OEM - Dzejkop - 18.10.2009 15:12

(18.10.2009 15:03)bubuch napisał(a):  A ile razy tak będę mógł robić? I czy na 2 komputery można instalować tą wersje.

To zależy, na ile komputerów jest licencja.