Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem po aktualizacji systemu. Windows się nie uruchamia - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Problem po aktualizacji systemu. Windows się nie uruchamia (/problem-po-aktualizacji-systemu-windows-sie-nie-uruchamia-17606-t)



Problem po aktualizacji systemu. Windows się nie uruchamia - aneta777 - 27.07.2011 20:15

Witam posiadam na swoim komputerze zainstalowanego Windows 7 Home Profesional 64x , po jednej z zaktualizacji systemu windows przestał się automatycznie odpalać tzn. po włączeniu komputera pojawia mi się czarny ekran z napisem ASUS i to koniec windows się nie odpala - dopiero po wciśnieciu klawisz F1 zaczyna dalej działać. co mogę z tym zrobić i jaka jest tego przyczyna, proszę o pomoc.


RE: nie odpala się - thermalfake - 27.07.2011 20:31

Z tekstu nic się nie dowiedziałem.
Zapytam, akcja dzieje się w momencie startu laptopa tak ?
Odpala się, pokazuje pamięć RAM, dysk HDD, i inne informacje. Potem musi się pojawić błąd który jest napisany i także taki wpis "Press F1 to continue". Ten komunikat oznacza tyle, że aby przejść do dalszego procesu rozruchu musisz wcisnąć f1. To nie ma nic wspólnego z aktualizacją systemu. Póki nie strzelisz fotki co jest na ekranie wyświetlanie niestety nie pomogę.


RE: nie odpala się - aneta777 - 27.07.2011 20:46

dokładnie tak, w czasie startu komputera, w załączniuiku zdjęcie, nic się dalej nie dzieje działając metodą prób i błedów wcisnęłam F1 i dalej się odpala - a nigdy wczesniej tak nie było, jak mogę sobie z tym poradzic? proszę pomóż


RE: nie odpala się - thermalfake - 27.07.2011 21:23

Nie o to dokładnie mi chodzi bo na zdjęciu jest tylko logo.
Na kolejnej planszy już coś konkretniejszego powinno pisać.
Jaki masz model tego laptopa - pod spodem jest naklejka z modelem.

Żeby wyłączyć logo:
Wciskaj F2 podczas startu, żeby wejść do bios, zakładka Boot, potem Boot Settings Configuration, następnie Quiet Boot zmień na Disabled.


RE: nie odpala się - aneta777 - 27.07.2011 21:31

MODEL ASUS x52J

jak włącze komputer to mam tylko te plansze i nic sie nie dzieje, nawet nie słychać by coś się miało zadziać, nawet diadka ta która zazwyczaj widzę że się świeci, kidy komputer pracuje ( myśli ) się nie świeci.

natomiast następna plansza już jest zwyczajna okienko Windows 7 itd - brak jakichkolwiek komunikatów ( trwa to tylko trochę dłużej niż zwykle trwało) Smutny