Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
System bardzo długo się zamyka... - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: System bardzo długo się zamyka... (/system-bardzo-dlugo-sie-zamyka-17425-t)



System bardzo długo się zamyka... - ANSKPE - 19.07.2011 22:24

Witam. Otóż mam problem, nie wpływa on na działanie systemu chyba, ale jest to uciążliwy problem. Więc chodzi o to, że system mi się bardzo długo zamyka. Około 2minut dosłownie. Wie ktoś może od czego to? Jak z tym sobie poradzić?
Pozdrawiam


RE: System bardzo długo się zamyka... - peciaq - 19.07.2011 22:40

Od jakiego czasu masz tą instalację systemu?
Bo wiesz, z czasem, w miarę jak instalujesz programy itd, system się powiększa i przy wyłączaniu dość długo mu schodzi nim wszystko powyłącza.
Mój też gdzieś tyle się zamyka.


RE: System bardzo długo się zamyka... - bodziulla - 19.07.2011 22:55

Hej.
Na Twój dylemat składa się trochę opcji (jak wspomniał Peciaq):
- jak długo masz system?;
- czy zainstalowałeś coś co tę przyczyne spowodowało?;
- w opcji start, uruchom a potem komenda "msconfig", ale to przy włączaniu (jakie programy działają, wraz z uruchomieniem systemu);
- mała wzmianka w rejestrze (HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Control wartość ciągu WaitToKillServiceTimeout np. 3000).
Jak na razie takie moje sugestie Cwaniak
Pzdr


RE: System bardzo długo się zamyka... - jacek-placek - 21.07.2011 19:18

Tutaj http://Vista.pl/porady/1693_szybsze_wylaczanie_komputera_z_windows_7.html masz podane krok po kroku, jak skrócić czas oczekiwania na zamknięcie systemu:shy:


RE: System bardzo długo się zamyka... - ANSKPE - 21.07.2011 21:39

dzięki Uśmiechnięty pomogło Uśmiechnięty a przepraszam że nie klikam "pomógł" ale na moim iplusie to dość ciężka misja Cwaniak