Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Jaka wersja systemu na ten sprzęt? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Jaka wersja systemu na ten sprzęt? (/jaka-wersja-systemu-na-ten-sprzet-17410-t)



Jaka wersja systemu na ten sprzęt? - igorek133 - 19.07.2011 00:03

Witam wszystkich.Od kilku dni zastanawiam się nad zmianą mojego Windowsa XP na Win 7.Ale mam problem jaka będzie najlepsza wersja tego oto systemu.

Moja specyfikacja PC :

Procesor : DualCore Intel Pentium D 950 3.4GHz (64bitowy)
Ram : 2GB
Karta Grafiki : Nvidia GeForce GT220 ( Najnowsze sterowniki , często aktualizuję)
Dysk 80GB , ale to sie zmieni Uśmiechnięty

Komputer głównie używam do gier i internetu. Zastanawiam się w ogóle czy jest sens zmieniać system gdy mój procesor jest dwu rdzeniowy.Nie wiem czy dobrze wypadnie to w grach. NA XP'ku gram np : battlefield bad company 2 , shift 2 i inne na full detalach , i boję się że w Windows 7 nie będzie tak kolorowo.Proszę o rady

POZDRAWIAM. (Jeśli pomyliłem działy z góry przepraszam)!


RE: Windows 7 jaka werjsa dla mojego PC ? - peciaq - 19.07.2011 00:09

Możesz spokojnie kupić Win 7 Ultimate.


RE: Windows 7 jaka werjsa dla mojego PC ? - igorek133 - 19.07.2011 00:17

Jeszcze pytanie 32-Bitową czy 64? I czy gry nie będą się zacinały?? ( czyt. Mało pamięci ram)?


RE: Windows 7 jaka werjsa dla mojego PC ? - peciaq - 19.07.2011 00:23

Zależy jakie. Ja mam 2GB, ale lubię nowe gry i planuję kupić dodatkowe 2 GB.
Jak będę miał 4 to trzeba już mieć system 64-bitowy.
32 nie obsługuje więcej jak bodaj 3 GB RAMu.
Zależy w co chcesz grać, czy w jakieś nowe co wyjdą czy w coś co już masz i lubisz.


RE: Jaka wersja systemu na ten sprzęt? - wilqq - 19.07.2011 05:27

Kupuj od razu 64-bitową wersje , ogólnie lepiej chodzi Cwaniak Nie po to twój sprzęt obsługuje to , żebyś kupował zwykłe 32. A poza tym no jaką cholerę ma kupować Ultimate , jak między nią a Home Premium różnicy nie zauważy Cwaniak Szkoda przepłacać .

Kupuj x64 HP .


RE: Jaka wersja systemu na ten sprzęt? - thermalfake - 19.07.2011 07:35

Kup tańsze Home Premium w wersji x64 (32 bit jest ciut droższy), jak Ci się "nie spodoba" to licencja uprawnia do instalacji x86 na tym samym kluczu i aktywację w legalny sposób i vice versa.

Cytat:shift 2 i inne na full detalach
Co to masz za cudo, że GT220 aż na tyle pozwala i to płynnie.

Cytat:Procesor : DualCore Intel Pentium D 950 3.4GHz (64bitowy)
Ten procek nigdy koło 64 bitowego nigdy nie leżał Zacieszacz, wspiera tylko rozkazy EM64T.

BTW Jeśli masz możliwość posadowienia na swojej płycie czegoś pokroju C2D to już bym się dawno z P4 rozstał.


RE: Jaka wersja systemu na ten sprzęt? - peciaq - 19.07.2011 12:15

Ultimate po co? Nie wiem mi się strasznie czarne pudełko podoba Zacieszacz