Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 (/intel-hd-graphics-i-radeon-6470m-hp-pavilion-g6-17316-t)



Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - mafej - 13.07.2011 22:58

Witam, posiadam laptopa HP Pavilion G6 i mam problem z kartą graficzną, a właściwie kartami. Komputer wykrywa 2 karty graficzne: Intel HD Graphics i Radeon 6470M. Sprawdzając na stronie CanYouRunIt wykrywana jest karta Intela. Robiłem przywracanie systemu, jednak to nic nie dało. Przed przywracaniem czasami wykryło i pokazało Radeona.
Zamieszczam screeny z CYRI i menadżera urządzeń:
[Obrazek: canurunit]
[Obrazek: mu]

Z góry Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam, Maciej


RE: Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - thermalfake - 14.07.2011 00:37

Układ hybrydowy w tym laptopie sam decyduje o przełączeniu grafiki w momencie jej faktycznego obciążenia np w grach. To zależy od tego jaka jest zastosowana technologia.
Przystępny artykuł odnośnie różnych układów hybrydowych do poczytania masz (w zasadzie dla każdego posiadającego takie cudo) > tu <.


RE: Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - wilqq - 17.07.2011 11:12

Ale wiesz , ja np. mam Inte HD + GF i przy odpalaniu czegoś , klikam prawym na ikonę i : Uruchom z procesorem graficznym -> i tu dwie opcję :

1.Zintegrowana karta graficzna (domyślnie)
2.Procesor NVIDIA o dużej wydajności

przy czym to jest technologia Optimus , nie wiem jaka jest w radeonach .

Największym błędem hybrydowych układów jest to , że trzeba czekać na sterowniki od producenta sprzętu czyli np. Asusa , Samsunga . Bo sterowniki z Nvidi nie widzą tak jakby mojej karty Cwaniak


RE: Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - thermalfake - 17.07.2011 13:00

W ati switchable graphics jest podobnie (przynajmniej tych starszych tak miałem), ppm na pulpicie i trzeba wybrać odpowiedni układ. Jakby ktoś nie wierzył niech zainstaluje sobie GPU-Z.

[Obrazek: 1285766494screen_acer%20przelaczanie.jpg]

Cytat:Największym błędem hybrydowych układów jest to , że trzeba czekać na sterowniki od producenta sprzętu czyli np. Asusa , Samsunga . Bo sterowniki z Nvidi nie widzą tak jakby mojej karty

I tu jest jedno z wytłumaczeń dlaczego lepiej nie korzystać z referencyjnych sterowników tylko po przeróbkach przez producentów.


RE: Intel HD Graphics i Radeon 6470M - HP Pavilion G6 - wilqq - 18.07.2011 21:06

Można jednak pocudować , i odpalić te sterowniki nvidi , tak żeby widziały kartę lecz z tym jest bardzo dużo zabawy . O ile pamiętam , to trzeba edytować trochę plików notatnikiem i pozamieniać id kart . Jak ktoś będzie bardzo chciał to mu podeśle artykuł z tym. Ale nie polecam wrzucać od razu nie przetestowanych sterowników nvidi , lepiej zaczekać na te od producenta , na pewno lepiej się sprawdzą Uśmiechnięty