Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Zablokowane porty - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Zablokowane porty (/zablokowane-porty-17245-t)



Zablokowane porty - finalcell - 10.07.2011 16:45

Mam dziwny problem mianowicie zapora systemu windows jest wyłączona, innego firewalla nie mam. I pomimo to mam zablokowane wszystkie porty przychodzące poza 139,445. O co może chodzić instalka Windowsa jest świerza.


RE: Zablokowane porty - stingear - 10.07.2011 18:32

Masz antywirusa? Jeśli tak to jakiego i jaka wersja W7?


RE: Zablokowane porty - thermalfake - 10.07.2011 19:13

Masz otwarte porty odpowiedzialne za udostępnianie plików i drukarek w sieci. Reszta portów może być zblokowana np przez aplikacje typu internet security.
Jeśli bardzo Ci zależy na odblokowaniu jakiejś puli używanej przez specyficzne programy uruchom aplet zapora systemu windows w panelu sterowania. W zaawansowanych ustawieniach wybierasz nową regułę przychodzącą/wychodzącą oraz jakiego typu czy to np program, port.


RE: Zablokowane porty - tomcio931 - 10.07.2011 19:21

Jeśli masz router to spróbuj tym programikiem Simple Port Forwarding obsługa jest banalnie prosta a program się przydaje Uśmiechnięty.

Jeśli nie to musiałbyś napisać do administratora sieci aby odblokował ci porty jeśli masz kablówkę czy osiedlowy net.


RE: Zablokowane porty - finalcell - 10.07.2011 20:39

łącze sie bezpośrednio przez modem, nawet przy skanowaniu po 127.0.0.1 nie są otwarte
napisałem że nie mam żadnych firewalli
a czy zmiana w opcjach zapory coś pomoze jak ona jest wyłączona ?

chodzi mi o odblokwanie portu dla utorrenta, wyłączyłe zapore bo myślałem że to ona blokuje, więc nie mając żadnej ochrony ciągle mam zablokowany, no i pytanie co może na świerzym sytemie blokować


RE: Zablokowane porty - jacek-placek - 10.07.2011 21:06

W zaporze dodaj wyjątek dla uTorrent. Tylko najpierw trzeba ją włączyćUśmiechnięty Pzdr.


RE: Zablokowane porty - thermalfake - 10.07.2011 22:28

Mając świeżutki system bez żadnego softu zabezpieczająceo to niemożliwe. Inna sprawa jeśli na starym systemie działało. Dostawca internetu nie poblokowałby aż tylu portów, chociażby usługi poczty.


RE: Zablokowane porty - stingear - 13.07.2011 22:10

Aby zapora poprawnie działała, należy ją zrestartować. Instrukcja w Tutoriale i poradniki.