Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam (/mam-dostep-do-internetu-pod-windows-7-a-ikonka-twierdzi-ze-nie-mam-17230-t)



Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - Melonpl - 09.07.2011 14:44

Witam. Zmieniłem wczoraj dostawce internetu. Wszystko śmiga bardzo pięknie - ale jeden komp. z Win 7 pro pokazuje "brak dostępu do internetu" choć internet w nim śmiga. Jak myślicie... co może być przyczyną takiej ikonki? (zresetowałem wszystko i nadal to świeci)


RE: Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - dhapollo - 09.07.2011 22:30

Obstawiam zablokowany port UDP 53 Uśmiechnięty odblokuj go w kompie (zapora) oraz na ruterze.
Ewentualnie stóż nowe konto admina i zobacz czy na nim problem się powtarza.


RE: Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - Melonpl - 10.07.2011 10:55

(09.07.2011 22:30)dhapollo napisał(a):  Obstawiam zablokowany port UDP 53 Uśmiechnięty odblokuj go w kompie (zapora) oraz na ruterze.
Ewentualnie stóż nowe konto admina i zobacz czy na nim problem się powtarza.

Dzieki ... a odblokowanie tego portu nie wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo naszej sieci?


RE: Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - dhapollo - 10.07.2011 15:37

Nie nic się nie stanie. Czyż bym trafił z tym portem?

@Melonpl - Nie cytuj wypowiedzi bez potrzeby


RE: Mam dostęp do internetu pod Windows 7 a ikonka twierdzi że nie mam - Melonpl - 10.07.2011 21:24

jak narazie.... nie bardo wiem jak go odblokwoać - zajme się tym jutro - ale dzieki za podpowiedź