Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nie mogę zmienić skojarzenia pliku z programem (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Nie mogę zmienić skojarzenia pliku z programem (rozwiązany) (/nie-moge-zmienic-skojarzenia-pliku-z-programem-rozwiazany-17094-t)



Nie mogę zmienić skojarzenia pliku z programem (rozwiązany) - Vath'Ras - 02.07.2011 22:34

Witam.

Problem następujący. Mam dwa programy - Winamp oraz BestPlayer. Chciałbym żeby muzyka była automatycznie otwierana w winampie, a filmy w bestplayerze. Niestety, po instalacji winampa, wszystkie pliki typu .avi .rmvb itp. zostały skojarzone właśnie z winampem. To by było oczywiście nic, gdyby nie to, że ponowne ustawianie skojarzenia takich plików z bestplayerem działało. Niestety, nieważne ile razy bym się nie upewniał, że zaznaczyłem tego checkboxa w "otwórz za pomocą", żeby zawsze otwierał dany plik bestplayerem, on wciąż jest skojarzony z winampem. Powoli doprowadza mnie to do desperacji.

EDIT:
Jeśli to wgl miałby pomóc, to mam wersję Windows 7 Proffesional x86.


RE: Nie mogę zmienić skojarzenia pliku z programem. - bodziulla - 02.07.2011 22:44

Hej.
W praktyce nie używam Winampa, ale wiem, że podczas instalacji jest opcja jakie pliki mają być z nim skojarzone. Są dwie opcje:
- odinstaluj Winampa i przy instalacji odznacz opcję kojarzenia plików wideo;
- powinno być w samym programie w ustawieniach kojarzenie plików i odznacz pliki wideo.
PzdrCwaniak