Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa (/zanik-polaczenia-wifi-pomiedzy-win-xp-i-win-7-po-zmianie-antywirusa-17063-t)



Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa - KristoF1 - 01.07.2011 11:07

Witam,
Mam problem z siecią wi-fi pomiędzy Windowsem XP na stacjonarnym komputerze i Windowsem 7 na laptopie. Problem pojawił się po zmianie antywirusa z Norton Internet Security na Kaspersky Internet Security 2011. Przed tą zmianą połączenie sieciowe pomiędzy systemami działało, a drukarka udostępniona w sieci z komputera z Windows XP była widoczna pod Windows 7. Niestety po zmianie antywirusa sieć przestała działać Smutny Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, najbardziej zależy mi na udostępnieniu drukarki dla Windows 7 Uśmiechnięty


RE: Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa - LadyInBlue - 01.07.2011 11:22

Sprawdź czy przypadkiem firewall KIS nie blokuje Ci połączeń.


RE: Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa - Raizo - 01.07.2011 11:27

Wyłącz firewall albo daj wyjątek w blokadzie. Koleżanka ma racje. Uśmiechnięty


RE: Zanik połączenia wifi pomiędzy win XP i Win 7 po zmianie antywirusa - KristoF1 - 12.07.2011 19:02

Długo nie miałem czasu zająć się rozwiązaniem tego problemu ale sprawa była prosta. Wystarczyło postąpić zgodnie ze stroną http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208282175 . W moim przypadku przy mojej sieci wybrałem stan "Sieć lokalna" i wszystko działa teraz jak należy Uśmiechnięty


połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP - Ebola27 - 22.07.2011 13:57

Mam Neostradę przez kabel od właścicieli mieszkania i internet działa u sąsiada na XP z kabla bez problemu a u mnie pojawia się problem ,,połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP" Mam win7. wiem że ten problem powraca ale w żaden sposób nie mogę znaleźć sensownego sposobu naprawy wyżej wymienionego błędu. Czy ktoś może mi pomóc?