Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Dyskusja ogólna (/dyskusja-ogolna-5-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach (/home-premium-box-i-instalacja-na-2-komputerach-17011-t)



Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - AndKas - 29.06.2011 17:27

Mam Windows7 Home premium BOX. Od razu zaznaczam, że wbrew tytułowi licencje znam. Mówi ona, że jeśli zamierzam instalować system na nowym komputerze, na tym starym trzeba usunąć.

Jednak tu rodzi się pytanie, a co będzie jeśli tego nie zrobię?
Czy od razu z dezaktywują mi klucz i będzie po zabawie?

Bo problem z tym, że mam drugi komputer złożony z odpadów jakie mi się zostały z ostatnich upgradów sprzętu.
Służy on do zabawy ale przede wszystkim bo bezbolesnego testowania systemu, którego dopiero poznaje.
Jakiś czas chciałbym mieć więc dwie instalacje.


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - Raizo - 29.06.2011 18:27

Jeśli masz wersje BOX to na jednym komputerze możesz zainstalować wersje x86(32bity) a na drugim x64(64bity) i będzie wtedy chodziło wszystko dobrze.


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - thermalfake - 29.06.2011 19:03

To jest nadal wbrew licencji EULA. Jedna fizyczna maszyna plus możliwy virtual na niej samej. W krajach cywilizowanych dostępne są tzw family pack-i na 3 stanowiska home premium. A u nas ?


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - Raizo - 29.06.2011 19:58

U nas takiego czegoś nie ma chyba ale słyszałem że właśnie tak jak napisałem u góry można robić.


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - thermalfake - 29.06.2011 20:06

Owszem zamiennie którą wersię architektury chcesz ale tylko jedno stanowisko.


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - Raizo - 29.06.2011 20:35

Aha. To jest ten ból wydajesz 300zł na system ale możesz mieć go tylko na jednym kompie. To trochę lipne jest.


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - jacek-placek - 29.06.2011 20:40

(29.06.2011 20:35)Raizo napisał(a):  Aha. To jest ten ból wydajesz 300zł na system ale możesz mieć go tylko na jednym kompie. To trochę lipne jest.
Przecież z XP też tak było, był czas się przyzwyczaićZacieszacz


RE: Home premium BOX i instalacja na 2 komputerach - Raizo - 29.06.2011 20:41

Wiem wiem ale jednak ból Zacieszacz