Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 ultimate, explorer.exe + WMP = 100% CPU - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Windows 7 ultimate, explorer.exe + WMP = 100% CPU (/windows-7-ultimate-explorer-exe-wmp-100-cpu-16980-t)



Windows 7 ultimate, explorer.exe + WMP = 100% CPU - kamil123345 - 29.06.2011 08:59

Witam. Mam problem z procesem explorer.exe i WMP. Problem polega na tym że jak otworze np. moj komputer to uzycie procesora juz skacze do 50% jezeli zamkne okno to nic to nie zmienia zużycia, drugi problem jest taki ze jak otworze do tego WMP to uzycie jest 100% (kolo 50 % WMP i eksplorator 49%) i tu zamknięcie okna tez nic nie zmienia. Jedynym rozwiązaniem zeby uzycie spadło to zamknięcie porcesu WMP i explorer(po ponownym uruchomieniu explorer jeszt dobrze).

Od razu mozna odrzucic przegrzanie kompa moim zdaniem bo nawet zaraz po włączaniu moge tak zrobić i bedzie uzycie 100%. Pozostaje pytanie czy indeksowanie dysku moze być tu przyczyną lub tez kodeki, z kodekami było tak ze od dawna juz uzywam kodeków K-lite, ze 3 miesiące temu miałem taki sam problem i zauwazyłem ze nie mogłem odtwarzać takich filmów jak MP4, FLV co jest dziwną rzeczą ponieważ przed problemem ze zużyciem CPU było dobrze. zainstalowałem więc najnowsze kodeki K-lite jakie były wtedy dostępne i problem zniknął po 2 dniach.
Co o tym sądzicie?