Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak menu z wyborem systemu (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak menu z wyborem systemu (rozwiązany) (/brak-menu-z-wyborem-systemu-rozwiazany-16977-t)



Brak menu z wyborem systemu (rozwiązany) - Happens - 28.06.2011 19:57

Witam. Od paru dni jestem szczęśliwym użytkownikiem Windows 7, lecz te lepsze gry baardzo mulą mi komputer - obciążenie procesora. Przed chwilą zainstalowałem na 2-giej partycji Windows XP Home Premium. Teraz mam taki problem, że nie wyświetla mi menu wyboru systemu. Domyślnie włącza się Windows XP. Na tym forum widziałem już podobny wątek lecz tam było o Viscie i Sevence. Znalazłem też link do programu http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html lecz nie wiem, czy on mi pomoże w tej sprawie ( W informacjach jest napisane że do rozruchu z Visty ). Proszę o pomoc i szybką odpowiedź.


RE: Brak menu z wyborem systemu. - kyllox - 28.06.2011 20:21

Tak się dzieje, gdy instaluje się starszy system na nowszym. Windows XP "zamazał" rozruch Siódemki. Może to Ci pomoże -->www.centrum XP.pl/Windows7/1960,2,Windows_7_obok_Windows_XP.aspx


RE: Brak menu z wyborem systemu. - Happens - 28.06.2011 20:22

Link nie chodzi


RE: Brak menu z wyborem systemu. - kyllox - 28.06.2011 20:24

Usuń spację pomiędzy centrum a XP


RE: Brak menu z wyborem systemu. - Happens - 28.06.2011 20:26

Powiem szczerze, że nic z tego nie rozumiem. Trudno. Na Win 7 nic nie miałem takiego ważnego, więc zainstaluję jeszcze raz Uśmiechnięty


RE: Brak menu z wyborem systemu. - kyllox - 28.06.2011 20:28

Zacieszacz Wszystko jest w tym artykule jasno opisane, poczytaj dokładnie, bo szkoda marnować czas na powrórną instalacje 7 Cwaniak


RE: Brak menu z wyborem systemu - Happens - 28.06.2011 21:10

Gdy używam tego 2-giego sposobu wyskakuje mi error "Urządzenie nie jest gotowe" Robię dobrze (chyba)

J:\boot\bootsect.exe \NT60 All i wyskakuję komunikat... Proszę o pomoc.


RE: Brak menu z wyborem systemu - DamiaX - 28.06.2011 22:17

Użyj programu EasyBCD tego co podałeś w 1 linku.
Mi zawsze pomagał.
WybierzAdd new Entry potem klik w zakładkę Windows i wybierz z listy Windows 7 i zaznacz opcję Automaticaly... i Kliknij Add Entry Po tej operacji System się uruchomi poprawnie Zacieszacz.


RE: Brak menu z wyborem systemu - Happens - 29.06.2011 07:23

No niestety ten sposób nie działa. Jeszcze macie jakieś pomysły ?


RE: Brak menu z wyborem systemu - Happens - 29.06.2011 12:38

Dobra. Temat do zamknięcia. Zrobiłem format dysku D i wgrałem Windows 7 ponownie. O dziwo teraz widać tą konfigurację, którą ustawiałem w EasyBCD.