Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja z ISO przez USB lub NET - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja z ISO przez USB lub NET (/instalacja-z-iso-przez-usb-lub-net-16964-t)



Instalacja z ISO przez USB lub NET - qrdziel - 28.06.2011 10:36

Witam
Mam wiele obrazów ISO z systemami na dysku USB.
Czy znacie jakiś program w którym stworzę menu i bedę mógł zainstalować dowolny system z dysku USB

i czy jest możliwość instalacji prze sieć - na serwerze mam obrazy iso - i np na pendrive utworzyć tylko bootz obsluga sieci i instalować z obrazów iso ?


ps - co do polskich znaków - to kiedyś już pisałem, że za granicą nie zawsze mam dostęp do komputera z polskimi znakami i zostałem zwolniony.


RE: instalacja z ISO przez USB lub NET - thermalfake - 28.06.2011 10:53

Odnośnie pierwszej części pytania ja używałem czegoś takiego jak WinSetupFromUSB with GUI
Proste narzędzie dzięki któremu można powrzucać różne systemy nie tylko Windowsy. Całe menu z logiką oparte jest na grub4dos-ie.


RE: Instalacja z ISO przez USB lub NET - jakubi - 28.06.2011 21:26

Co do drugiego to na Windows 2008 Serwer masz coś takiego co się nazywa WDS i ta usługa realizuje całość twojego zapytania.


RE: instalacja z ISO przez USB lub NET - qrdziel - 29.06.2011 07:19

(28.06.2011 10:53)thermalfake napisał(a):  Odnośnie pierwszej części pytania ja używałem czegoś takiego jak WinSetupFromUSB with GUI
Proste narzędzie dzięki któremu można powrzucać różne systemy nie tylko Windowsy. Całe menu z logiką oparte jest na grub4dos-ie.

Niebardzo mi o to chodziło.
Jak zainstalować z ISO przez usb?
Bez wypakowywania iso, wypalania i montowania w windowsie.
Taki program botujący z usb i montujący obraz iso w dosie ?


RE: Instalacja z ISO przez USB lub NET - War_3_ - 29.06.2011 07:46

Najlepiej zrobić bootowany dysk usb.
Montowanie .ISO w DOS'ie? Ciekawa koncepcja, nie powiem, tylko jakoś tak brzmi niewykonalnie...

Edit: Tu masz coś podobnego, nie wiem czy to dokładnie co chcesz - http://reboot.pro/1009/


RE: Instalacja z ISO przez USB lub NET - thermalfake - 29.06.2011 08:02

Zamierzenia w całości dla różnych instalatorów są trudne do realizacji. Musiałbyś się bliżej przyjrzeć środowisku grub4dos-a i jego poleceniom uruchomienia/mapowania do ram czy emulacji. Polecam to ogólnie dla kogoś kto ma smykałkę w unixie i będzie potrafił ominąć różne problemy. Jeszcze nie widziałem prostych metod wrzucenia samych iso i żeby to działało hop siup. Chociażby przykład win XP i jego ograniczeń.