Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje (rozwiązany) (/instalacja-xp-po-7-dysk-pogubil-partycje-rozwiazany-16945-t)



Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje (rozwiązany) - sharpeedroot - 27.06.2011 19:21

Witam,

Musiałem ostatnio w celach zawodowych przesiąść się na XP. W instalatorze XP wyświetliły mi się partycje na moim dysku, w tym ta systemowa 100mb. Pomyślałem, że nie będzie mi potrzebna, bo przecież chwilowo żegnam się z Win7 i usunąłem ją. Niestety, po tym zabiegu gdy wróciłem do poprzedniego ekranu zorientowałem się, że cały dysk figuruje jako przestrzeń niepodzielona na partycje. Pogubił wszystkie partycje na tym dysku.

Mam dwa pytania: Dlaczego tak się stało? Co robić?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

PS: Jeśli ten problem był poruszany, przepraszam. Przeszukałem rzetelnie forum, ale nie znalazłem identycznego problemu. Mogłem coś przeoczyć.


RE: Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje - Raizo - 29.06.2011 13:49

Partycja systemowa oznacza wolumin dyskowy zawierający pliki sprzętowe potrzebne do uruchomienia systemu Windows (np. Ntldr, Boot.ini i Ntdetect.com). Nie można go sobie usuwać.


RE: Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje - Nostromo - 29.06.2011 15:19

Te 100 MB to nic na przeciw dysków o pojemności 500GB - 1000GB, nie zastanowiłeś się, że po coś to jest i na dodatek ukryte właśnie przed usunięciem. Nie wolno usuwać czegoś o czym nie wiesz do czego jest potrzebne lepiej przenosić dane na dysk zewnętrzny i przywrócić w razie potrzeby (teraz wiesz).


RE: Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje - Raizo - 29.06.2011 20:37

No wiesz uczymy się na własnych błędach Zacieszacz


RE: Instalacja XP po 7 - dysk pogubił partycje - sharpeedroot - 29.06.2011 23:58

Dziękuję wszystkim za dobre rady! :-)

Sam to naprawiłem. Instalatorem Win7. Była tam opcja sprawdzenia dysku. Naprawił "uszkodzoną tablicę partycji", którą wykrył. Potem okazało się, że nie przywrócił jednej partycji, ale odzyskałem ją jakimś Partition coś tam Free.

Także jeśli ktoś będzie miał podobny problem, tu ma odpowiedź. Sam sobie dziękuję za pomoc! :-)