Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu (/problem-z-instalacja-windows-7-po-usunieciu-ubuntu-16773-t)



Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu - Modi - 19.06.2011 12:57

Witam serdecznie.
Może zacznę od początku.Posiadam, tzn posiadałem Windows 7 Home Premium 64 bit.Na komputerze był oryginalny Windows 7 z 3 partycjami.Zainstalowałem sobie Ubuntu, jako że ten system nie przypadł mi do gustu.Postanowiłem się go jak najszybciej pozbyć, za pomocą Partition Magic.Super, partycje z linuxem zniknęły bez problemu.Ale po restarcie komputera mała niespodzianka:
Error: no such partition
grub rescue>

Próbowałem już chyba wszystkiego, co wyczytałem w sieci i dalej nic.Posiadam oryginalny dysk do komputera z Windows 7 (Drive&Utility).Niestety po włożeniu do napędu dalej wyskakuje informacja:
Error: no such partition
grub rescue>

Próbowałem z Super Grub Disk, bez skotów.
Więc zainstalowałem Ubuntu na nowo pozbywając się partycji.Niestety, teraz niema możliwości odpalenia płyty z Windowsem.
Generalnie problem polega na tym że w żaden sposób nie mogę uruchomić płyty z Windowsem.


RE: Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu - dhapollo - 19.06.2011 19:30

Witam.

1 problem wynikł z tego ze razem z linuksem wywaliłeś boot loadera "grub"
Ponowna instalacja linuxa na tej samej partycji powinna rozwiązać problem o ile nie usunąłeś partycji z WindowsemSmutny

Czy masz płytkę która sama startuje w czasie uruchamiania komputera z systemem operacyjnym? Jeśli tak to w biosie zmień na bootowanie z napędu optycznego.


RE: Problem z instalacją Windows 7 po usunięciu ubuntu - Modi - 19.06.2011 19:58

Właśnie w tym problem że zainstalowałem ponownie linuxa ale wywaliłem wszystkie partycje.Wiem wiem, zepsułem to masakryczne.Mam płytę z Windowsem ale niestety nie mogę jej wystartować, po mimo botowania z CD.